Gündem

Tüm gözler o saatte! Sokağa çıkma yasağı…

Cumhurbaşkanlığı kabinesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında bugün toplanıyor. Gerçekleştirilecek toplantının en önemli gündem maddesi son dönemde tatil ve bayramın etkisiyle artış gösteren koronavirüs vakalarına karşı yeni önlemler oluşturacak. Ayrıca okulların açılış tarihi de konuşulacak. Gözler kritik toplantının ardından açıklama yapacak Cumhurbaşkanı Erdoğan'a çevrildi. 

Cumhurbaşkanlığı kabinesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında bugün 15.00’de  toplanıyor. Toplantının en önemli gündem maddesi bayramın ve tatilin etkisiyle artan koronavirüs vakalarına karşı yeni önlemler oluşturacak. Ayrıca okulların açılış tarihi ve İstanbul Sözleşmesi’nin ele alınması bekleniyor. Gözler kritik toplantının ardından açıklama yapacak Cumhurbaşkanı Erdoğan’a çevrildi.

Beştepe’deki kritik toplantının en önemli konu başlığının tatil ve bayram nedeniyle artışa geçen koronavirüs vaka sayısı ve alınacak önlemlerin olması bekleniyor.

OKULLARIN AÇILIŞ TARİHİ DEĞİŞECEK Mİ?

Okullarda başlayacak örgün eğitim öncesinde Bilim Kurulu’nun tavsiyeleri ve salgında bu hafta ortaya çıkacak rakamlara göre yeni bir değerlendirme yapılabileceği belirtilirken, okulların açılış tarihi de gündeme alınacak.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın kritik toplantıda kapsamlı bir bilgilendirme yapacağı öğrenildi.

İSTANBUL SÖZLEŞMESİ

Tartışmaları süren İstanbul Sözleşmesi konusunda ilgili de bakanların yapılan çalışmalar hakkında bilgi sunması da bekleniyor.