Gündem

Tüm ege bölgesi için kritik uyarı yapıldı! Çok kuvvetli geliyor: Tedbir alın

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından önemli bir açıklama yapıldı ve bu açıklamada Ege Bölgesi için bir uyarı yapıldı. Bu açıklamada sağanak yağış olacağı ifade edildi.

YAĞMUR GELİYOR

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada ülkemizin batısının parçalı yer yer çok bulutlu, Kıyı Ege ile Edirne, Kırklareli, Tekirdağ ve Çanakkale çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği ifade edildi.

Ayrıca yapılan açıklamanın devamında sabah ve gece saatlerinde ülkemizin doğusunda buzlanma ve don olayı ile birlikte iç ve doğu bölgelerde yer yer pus ve sis hadisesi beklendiği vurgulandı.

HAVA SICAKLIĞI VE RÜZGAR 

Yapılan açıklamada hava sıcaklığının ülkemiz genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyretmeye devam edeceği belirtildi ve rüzgarın genellikle güney ve doğu, Güneydoğu Anadolu ile Akdeniz kıyı kesimlerinde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Kuzey Ege kıyılarında yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/sa) eseceği vurgulandı.

HAVA DURUMU

Ege Bölgesindeki hava durumu ise şöyle oluyor:

EGE

Parçalı yer yer çok bulutlu, İzmir, Aydın ve Muğla çevrelerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; kuzey kıyılarında yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/sa) esmesi bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

A.KARAHİSAR °C, 10°C
Parçalı bulutlu

DENİZLİ °C, 13°C
Parçalı bulutlu

İZMİR °C, 14°C
Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde sağanak yağışlı

MANİSA °C, 11°C
Parçalı bulutlu