Gündem

Tüm doktorların Covid-19 testi pozitif çıktı! 7 gün karantinaya alındı

Corona virüsü ile en önemli mücadeleyi doktorlar veriyor. Hastalara yakın temasta bulunan bir çok doktordan pozitif haberi geliyor. Son olarak, Bursa’nın Osmangazi ilçesi Emek Mahallesi’nde bulunan Osmangazi 19 No’lu Adnan Menderes Aile Sağlığı Merkezi‘nde görev yapan tüm doktorların corona virüsüne yakalandığı öğrenildi.

Türkiye’de artan vakalara karşı sağlık çalışanları mücadele etmeye devam ediyor. Şimdiye kadar hastalarla yakın temasta bulunan çok sayıda sağlık çalışanın Covid-19 test sonucu pozitif çıktı. Son olarak, Bursa’nın Osmangazi ilçesi Emek Mahallesi’nde bulunan Osmangazi 19 No’lu Adnan Menderes Aile Sağlığı Merkezi’nde tüm doktorların corona virüsüne yakalandığı öğrenildi.

Doktorların Covid-19 testinin pozitif çıkmasının ardından Aile Sağlığı Merkezi 7 günlük karantinaya alındı. Geçici olarak kapatılan Aile sağlığı merkezinin Cuma günü hizmete açılması bekleniyor. Öte yandan sağlık merkezinin kapalı olduğundan habersiz olan vatandaşlar içerideki görevlilerden bilgi alarak geri dönüyorlar.

Türkiye’de son durum

Bugün yapılan 156 bin 692 test sonucunda 3 bin 819 kişinin daha pozitif çıktığı öğrenildi. 103 kişi corona virüsü nedeniyle hayatını kaybederken, 2 bin 688 kişinin hastalıktan kurtularak sağlığına kavuştuğu öğrenildi.

17 Kasım corona virüsü tablosunu değerlendiren Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Bugün tespit edilen 3.819 hastamız var. Mücadelenin kritik aktörleri sağlık çalışanlarımız. En kritik savaşçılarımızı güçlü tutmak zorundayız. Tedbirlere uymak hepimiz için bir zorunluluk. Sağlık ordumuzun yanında olduğunuzu gösterin. Mücadeleye güç verin.” İfadelerini kullandı.