Personel Alımı

TÜBİTAK personel alımı başvuruları bugün başladı!

TÜBİTAK Bilişim Ve Bilgi Güvenliği İleri Teknolojiler Araştırma Merkezi’nde (BİLGEM) istihdam etmek üzere personel alımı yapacak. TÜBİTAK’a toplamda 90 personel alınacak olup, başvurular bugün başladı ve 20 Ocak 2021’de sona erecektir.

KISMİ SÜRELİ ADAY ARAŞTIRMACI ALIMI

TÜBİTAK geleceğe yönelik temel stratejisini araştırma, teknoloji geliştirme ve yenilik ekosisteminde milli hedeflere odaklanmış, nitelikli bilgi ve nitelikli insan üzerine kurgulamaktadır. Bir ülkenin en önemli kaynağı genelde insan özelde ise bilim insanlarıdır anlayışından yola çıkarak TÜBİTAK olarak erken yaşlardan itibaren her yaş grubundaki insanlarımız teşvik edilmekte ve desteklenmektedir.

Bu doğrultuda Ülkemizin milli ve yerli teknoloji hamlesinin başarıya ulaşması için teknoloji üretimine genç beyinlerin erken kazandırılması önem arz etmektedir. Bu suretle Kısmi Süreli Aday Araştırmacılar istihdam edilecektir.

Kısmi Süreli Aday Araştırmacı istihdamı ile Kurumumuzun sahip olduğu araştırma altyapısı, kabiliyeti ve kapasitesi ile üniversitelerde lisans öğrenimlerine devam eden öğrencilerin kısmi süreli olarak istihdam edilerek ülkemiz adına nitelikli Ar-Ge personeli yetiştirmek, öğrencilerin henüz öğrenimlerine devam ederken meslekleriyle ilgili uygulama yapmalarını sağlamak ve Kurumumuzda tam zamanlı olarak çalışabilecek nitelikteki araştırmacı adaylarını öğrenci iken Kurumumuza kazandırmak amaçlanmaktadır.

TÜBİTAK tarafından personel alımına ilişkin yayınlanan resmi ilanı görüntüleyerek tüm detaylara ulaşmak için BURAYA TIKLAYINIZ