Magazin

TRT, İstanbul seçimlerinde Ekrem İmamoğlu'na desteğini açıklayan Sibel Tüzün'ün programını iptal etti

TRT, İstanbul seçimlerinde Ekrem İmamoğlu’nu destekleyen şarkıcı Sibel Tüzün’ün programını yayından kaldırdı.

DESTEK NEDENİYLE PROGRAMI KALDIRILDI

Türkiye Radyo Televizyon Kurumu (TRT), Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) Ekrem İmamoğlu’nun mazbatasını iptal ederek İstanbul seçimlerinin yenilenmesi kararına tepki göstererek, İmamoğlu’na destek mesajı paylaşan ünlü şarkıcı Sibel Tüzün’ün programını iptal etti.

Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) Ekrem İmamoğlu’nun mazbatasını iptal ederek İstanbul seçimlerinin yenilenmesi kararı gündemdeki yerini koruyor.

TÜZÜN BU PAYLAŞIMI YAPMIŞTI

Kararın ardından kamuoyundan büyük bir tepki gelirken bir çok ünlü isim de “Her Şey Çok Güzel Olacak” sloganını sosyal medya hesabından paylaşmıştı.

Öyle ki bu paylaşımı yapanların isimlerinin yazılı olduğu bir liste Cumhurbaşkanlığı Arşiv Daire Başkanı Muhammet Safi tarafından “Kayıt” ifadesiyle sosyal medyada paylaşılmıştı.

TÜZÜN PROGRAMININ İPTAL EDİLDİĞİNİ BÖYLE DUYURDU

Ünlü şarkıcı Sibel Tüzün bir açıklama yaparak İmamoğlu’na destek vermesinin ardından TRT’nin programını iptal ettiğini duyurdu. Tüzün Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, şu ifadeleri kullandı:

“Yeni şarkımız #olaylaragel radyopr turu kapsamında gerçekleştireceğimiz 14 Mayıs tarihli TRTFm programı yetkili makamlar tarafından geçtiğimiz gün yaptığım @ekrem_imamoglu konulu twitter paylaşımlarım dolayısıyla iptal edilmiş, bugün tarafıma bildirilmiştir. #herşeyçokgüzelolacak”

Bir yanıt yazın