Genelİzmir Haberleri

Torbalı, İkbal Bebek için güç birliği yapıyor

Torbalı’nın SMA hastası bebekleri Azra ve İkbal, Torbalı Ticaret Odası’nda bir araya geldi. TTO Başkanı Olgun yardım seferberliği çağrısında bulunarak, “Azra bebeğimiz için başlatılan kampanya sonuç verdi. Şimdi sıra İkbal Bebek’te. Bir bebek için umut olma şansını kaçırmayalım” dedi.

Torbalı, SMA hastalığı için bir kez daha seferberlik ilan ediyor. Geçtiğimiz aylarda kampanyası başarıyla tamamlanan Azra’dan sonra şimdi sıra 4 aylık İkbal Bebek’te. İnşaat işçisi Umut Kardeş’in kızı İkbal, sağlık ocağında yapılan test sonucu SMA teşhisi almış durumda. Kampanya ile İkbal Bebek için toplanması gereken 1 milyon 820 bin dolarlık ilaç masrafına destek olmak amaçlanıyor. Baba Umut Kardeş, durumu şu sözlerle anlatıyor: “Kızım henüz 4 aylık, kasları işlev kaybı yaşamadan tedavisine kavuşmak istiyoruz. İnşaat işçisi olarak çalışıyorum, tedaviyi karşılayacak gücüm yok. Ancak Torbalı halkının gücüne inanıyorum” dedi. Ailenin yardım kampanyasının İBAN bilgileri ise şu şekilde: TR10 0001 0003 1788 0342 3650 01- Alıcı: Umut Kardeş

İKBAL BEBEK İÇİN ‘TEK YÜREK’

Torbalı halkının geçmişteki dayanışma örneğini hatırlatarak, İkbal Bebek için aynı birlikteliği göstermeye çağrı yapan TTO Başkanı Olgun, “Tüm Torbalı’nın desteğiyle, Azra Bebeğimiz tedavisini başarıyla tamamladı. Torbalı kenetlendi, Azra kurtuldu. Ailesi, Azra ve kardeşi Nefes’le birlikte ziyaretimize geldi. Çok mutlu olduk. Aynı günde, SMA hastası İkbal de ziyaretimize geldi. O da henüz 4 aylık. SMA hastası. Ona üzüldük, Azra’ya sevindik. Azra için kenetlenen Torbalı, şimdi hep beraber İkbal için kenetlenecek. Biz de bu vesileyle, çağrıda bulunacağız, kampanyalar yürüteceğiz el birliği ile. İş adamlarımıza, sanayicilerimize sesleniyorum. Tıpkı Azra Bebek’te olduğu gibi, İkbal bebeğimizin de sağlığına kavuşması için işbirliği yapmalıyız. Tüm Torbalı’yı yardım kampanyasına katılmaya davet ediyorum” diye konuştu.