İzmir Haberleri

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) İzmir, İstanbul ve Ankara'da 153 arsayı açık artırmayla satışa çıkardı

Toplu Konut İdaresi, İzmir’in Çiğli ilçesinde 2 bölgeyi kiralık, Narlıdere’de ise 1 arsayı satılık olarak açık artırmaya çıkarıyor.

15 İLDE 152 ARSA AÇIK ARTIRMAYLA SATIŞA ÇIKARILACAK

Toplu Konut İdaresi, 15 ilde 153 arsayı açık artırma usulüyle satışa çıkardı. Aralarında İstanbul ve Ankara da olan 15 ilde yapılacak satışlarda, İzmir’den de 2 bölge yer alacak. 

İZMİR’DEKİ ARSALAR İÇİN HENÜZ DEĞER NETLEŞMEDİ

TOKİ’nin açıklamasına göre İzmir’de Çiğli’de bulunan 2 arsa, açık artırma yöntemiyle kiraya verilecek. Bunun yanı sıra Narlıdere’de bulunan konut, ticaret ve özel eğitim alanı niteliğinde imarlı arsalar açık artırma usulüyle satılacak. İzmir’deki arsalar için henüz bir değer açıklanmadı. 

MUHAMMEN BEDEL 1.1 MİLYAR TL! 

15 ilde yapılacak satışların muhammen bedeli yaklaşık 1,1 milyar TL olarak belirlendi. Arsaları satın almak isteyen kişilerin yüzde 25 peşin ödeme yapması halinde 48 aylık ödeme vadesinde taksitli tutarda 6 aylık ÜFE oranı yüzde 6 ile sınırlandırılacak. 

İZMİR’DE TOKİ’NİN 5 PROJESİ YER ALIYOR

İzmir’de şu an Toplu Konut İdaresi’nin Aliağa, Bergama, Selçuk, Ödemiş ve Torbalı’da projeleri bulunuyor. Alt ve orta gelirli ailelere satışı planlanan dairelerin fiyatları, 175 bin TL ila 285 bin TL arasında değişiyor. Konutlar, 120 ila 240 ay vade arasında satın alınabiliyor. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapalı