Ege Haberleriİzmir HaberleriManşetYerel

TOKİ onlarca evi satışa çıkarıyor: İzmir’de 2+1 evi olsun isteyenler dikkat!

Yüksek konut fiyatları nedeniyle vatandaşlar ev satın almak için alternatif yolları araştırıyorlar. TOKİ İzmir için konut satış duyurusunda bulundu. Yapılan duyuruda, 2+1 onlarca konutun satışa çıkacağı bildirildi. TOKİ’den ev satın almak isteyenler 18 Temmuz ile 22 Temmuz 2022 tarihleri arasında başvurularını yapabilecekler.

TOKİ, İzmir’in Selçuk ilçesinde 193 adet konut için satış duyurusunda bulundu. 2+1 konutlar için başvurular 18 Temmuz ile 22 Temmuz 2022 tarihleri arasında yapılacak. TC. Ziraat Bankası AŞ. Projenin İlindeki Şubeler ve e-Devlet üzerinden (eDevlet başvuruları 21 Temmuz 2022 tarihinde sona erecek. TOKİ satışların kuralı olarak gerçekleştireceğini bildirdi.

BAŞVURU ŞARTLARI:

T.C. vatandaşı olması, Selçuk ilçe sınırları içerisinde 1 (bir) yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya ilçe nüfusuna kayıtlı olması, (Kura sonucu hak sahibi olanlardan, sözleşme aşamasında adrese dayalı nüfus kayıt sisteminden alınacak belge istenecektir. Belge getiremeyenlerin hak sahipliği iptal edilecektir.)

Şehit Aileleri, Terör, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisinde başvuracakların en az 3 (üç) yıldır ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması gerekmektedir.

Başvuru sahibinin kendisinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması ve tapuda kayıtlı kat irtifaklı/kat mülkiyetli bağımsız bir bölümün veya müstakil konutunun bulunmaması (tarla, bağ, bahçe, köyevi ve işyeri hariç) (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç )

Başvuru tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olması gerekmekte olup, ancak,

Eşi vefat etmiş olan çocuklu dul bayanlarda yaş şartı aranmamaktadır.

Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 14000.00TL olması, (Başvuru sahibinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla 14000.00TL olması gerekmektedir.)

Bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecektir. Birden fazla başvuru yapılması halinde başvurular geçersiz sayılacaktır.