Aydın HaberleriEkonomiİzmir Haberleri

TOKİ İzmir, Aydın, Manisa ve diğer 28 ilde ucuz fiyatlı konut satışına çıkıyor!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) 30-31 Mart tarihinde Aydın, İzmir, Manisa ve diğer 28 ilde ucuz fiyatlı konut satışına çıkıyor. Açık arttırma yöntemi ile yapılacak olan satış işlemlerinde alıcılar 108, 120 ve 180 ay vade fırsatından yararlanabilecekler. Peki, müzayede katılımlar nasıl gerçekleştirilecek?

TOKİ, İzmir, Aydın, Manisa ve diğer 28 ilde 137 konut satışı yapacak. Ayrıca 21 ilde 120 iş yeri satışı yapılacak. TOKİ satışların 30-31 Mart’ta açık artırma yöntemiyle satışa çıkarılacağını duyurdu. 30 Mart Salı günü saat 11.00’de 137 konut için, 31 Mart Çarşamba günü saat 11.00’de ise 120 iş yeri için müzayede yapılacak.

Alıcılar, Aksaray, Adana, Ankara, Aydın, Balıkesir, Bilecik, Bolu, Burdur, Çankırı, Çorum, Diyarbakır, Düzce, Erzincan, Hatay, İstanbul, İzmir, Kars, Kayseri, Kırklareli, Kocaeli, Konya, Malatya, Manisa, Mardin, Sakarya, Sinop, Sivas, Şanlıurfa, Tokat, Van ve Zonguldak’ta satışa sunulan konutlara, yüzde 10, 15, 25 veya 40 peşinat ile 108, 120 ve 180 ay vadeyle sahip olabilecek.

Ayrıca, Adana, Ankara, Amasya, Balıkesir, Bitlis, Bursa, Çankırı, Denizli, İstanbul, Karaman, Kayseri, Kırşehir, Konya, Kütahya, Niğde, Osmaniye, Sakarya, Sivas, Uşak, Trabzon ve Tunceli’de satışa sunulan iş yerleri ise yüzde 10 veya 25 peşinat ile 120, 156 ve 180 ay vadeyle alınabilecek.

Açık artırmaya ilişkin bankacılık hizmetleri ise Türkiye Halk Bankası AŞ ve T.C. Ziraat Bankası AŞ tarafından yürütülecek. Başvurular ve teminatlar bu bankaların tüm şubeleri aracılığıyla kabul edilecek.

Emlak Yönetim tarafından söz konusu müzeyede hakkında şu bilgilendirmelerde bulunuldu:

SALONBilkent Otel ve Konferans Merkezi Bilkent / ANKARA, TOKİ İstanbul Hizmet Binası Konferans Salonu Küçükçekmece / İSTANBUL. İnternet katılımı için 29.03.2021 tarihi saat 11:00 itibari ile kayıt işlemleri sona erecektir. KONUT SATIŞLARI 30.03.2021 TARİHİ SAAT:11:00’DE, İŞ YERİ SATIŞLARI 31.03.2021 TARİHİ SAAT:11:00′ DE GERÇEKLEŞECEKTİR.

ONLINE MÜZAYEDE KATILIM

Müzayedeye internet üzerinden katılabilmeniz için aşağıdaki adımları gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

1. http://canliyayin.emlakyonetim.com.tr adresine girip “Kayıtlı değil misiniz? Buraya tıklayınız.” linkine tıklayarak güncel iletişim bilgilerinizi girip üye olmanız gerekmektedir.
2. İlk işlemi tamamladıktan sonra E-Mail adresinize gelen doğrulama linkine tıklamalısınız. Bu linke tıkladığınızda şartname e-mail adresinize gönderilecektir.
3. Nüfus cüzdanı fotokopisini ve şartnameyi doldurup muzayede@emlakyonetim.com.tr adresine mail yoluyla göndermelisiniz. Evraklarınız onaylandıktan sonra iletişim bilgilerinde bulunan adresimize belgelerin orijinallerini kargolamanız gerekmektedir.
4. Teminatınız onaylandığında müzayede günü, bayrak numaranız ve sisteme giriş şifreniz e-mail adresinize gönderilecek olup, kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş yaparak teklif verebilirsiniz.
5. İnternet katılımı ihale tarihinden 1 gün önce kapatılacaktır.

KONUT VE İŞYERİ İLANLARINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ