Gündemİzmir Haberleri

TOKİ duyurdu! İzmir’de 81 konut ve ticari alan satışa çıkacak

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’ndan (TOKİ) vatandaşlara önemli bilgilendirme yapıldı. TOKİ’den alınan bilgilere göre İzmir’de 81 ticaret ve konut alanı için arsa satışa koyularak 6 ve 8 Temmuz’da açık artırma yöntemiyle satışa çıkılacağı öğrenildi.

TORBALI, BAYINDIR, BUCA, GAZİEMİR VE ÇEŞME’DE YER ALIYOR

Deprem sonrasında İzmir’de 5 bin konutun inşaatına başlayan TOKİ’nin satışa sunduğu 187 arsadan 1’inin, Çevre ve Şehircilik Bakanlığının satışa sunduğu 144 arsadan 80’inin İzmir’de olduğu aktarıldı. İzmir’de satışa çıkan arsaların konut, ticaret ve turizm tesis alanı olduğu kaydedildi. Satışa çıkan arsalardan 1’inin Torbalı ilçesinde, 4’ünün Bayındır ilçesinde, 1’inin Buca ilçesinde, 7’sinin Gaziemir ilçesinde, 68’inin Çeşme ilçesinde yer aldığı ifade edildi.

6 VE 8 TEMMUZ’DA AÇIK ARTTIRMAYLA SATIŞ

TOKİ’den satışa sunulan arsaya yüzde 25 peşinat ve 60 ay vade ile sahip olunabileceği, Çevre ve Şehircilik Bakanlığından satışa sunulan arsalara ise yüzde 25 peşinat ve 24 ay vade ile sahip olunabileceği belirtildi. TOKİ’nin yapacağı açık artırmanın 6 Temmuz Salı günü saat 10.30’da, Çevre ve Şehircilik Bakanlığının yapacağı açık artırmanın ise 8 Temmuz Perşembe saat 11.00’de internetten online katılımla gerçekleştirileceği belirtildi.

Satışa ilişkin detaylı bilgilerin ise “www.emlakyonetim.com.tr” internet adreslerinde yer aldığı kaydedildi.