Gündem

TOKAİ çakmakları 35 milyon TL'ye satıldı!

Türkiye’nin yıllardır en çok kullanılan ve bilinen TOKAI çakmakları satıldı! Ortakları arasında Yıldız Holding ve Kökler Yatırım Holding olan Gözde Girişim, sahibi olduğu Sebat Çakmak’ı Can Uluslararası Yatırım Holding’e sattı. Sebat Çakmak piyasada çok talep gören TOKAI çakmaklarının üreticisi konumunda.

TOKAI çakmaklarının yeni sahibi Can Uluslararası Yatırım Holding oldu. Can Holding, İstanbul Bilgi Üniversitesi’ni de geçen aylarda 90 milyon avroya satın almıştı. Can Holding’in, Elit Çakmak isminde çakmak ürettiği bir firması bulunuyordu. Şirketin şu an portföyünde iki tane çakmak firması var. Tokai çakmaklarının satış işleminin tamamlanması için ise Rekabet Kurumu’ndan izin alınacak.

Gözde Girişim bu hamlesiyle finansal borçlarını en aza indirgemeyi hedefliyor.

35 MİLYON TL
Gözde Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş’den KAP’a yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

Şirketimiz Yönetim Kurulu’nun 09/12/2019 tarih ve 27 sayılı kararı uyarınca bağlı ortaklıklarımızdan Sebat Çakmak Sınai ve Tüketim Malları San. ve Tic. A.Ş.’nin (Sebat Çakmak) toplam sermayesinin %100’ünü temsil eden paylarının Can Uluslararası Yatırım Holding A.Ş.’ye (Alıcı) ilgili yasal onaylar alındıktan sonra, Hisse Devir Tarihinde (Kapanış) borç ve nakit düzenlemeleri yapılmak üzere şirket değeri 35 milyon TL olacak şekilde, satış ve devrine; bu devir kapsamında şirketimiz ve alıcı arasında Pay Alım Sözleşmesi (Sözleşme) imzalanmasına; Sözleşme’den kaynaklanan tüm taahhüt ve yükümlülüklerin ve sözleşme kapsamındaki tüm şart ve koşulların şirketimizce kabul edilmesine karar verilmiştir.

Bir cevap yazın