Gündem

Togg’tan bir başarı daha! Şarj cihazı, testi geçti: Tam 25 dakikada yüzde 80 dolum garantisi!

Ekonomi piyasalarının yukarı yönlü hareketlerinin başlaması ile birlikte gündelik hayatta satışa sunulan pek çok hizmete ve hizmet ürününe yüksek oranlarda zam gelmeye başladı. Yapılan zamlardan nasibini alan sektörlerden birisi de otomotiv sektörü oldu.

Son dönemlerde iki hatta üç katına çıkan otomobil fiyatları, yeni dönemde etkisini iyiden iyiye hissettiren çip krizi sebebi ile daha da zamlandı. Tüm bu durumların ortaya çıkması üretici firmaların üretim ayaklarını farklı yöne çevirmelerine sebep oldu. Ek olarak ülke yönetimlerinin de yeşil dönüşüme yatırım yapma kararı almaları, içten yanmalı otomobillerin üretimlerine oldukça büyük bir azalmanın kaydedilmesine yol açtı.

Otomotiv sektöründe gözlenen tüm bu gelişmeler, elektrikli otomobillerin sayılarının artmasını sağladı. Yakın zamanda elektrikli araç pazarına dahil olmaya hazırlanan yerli ve doğuştan elektrikli otomobil Togg da tüketiciler ve diğer ülke mensupları tarafından yakın takibe alındı.

Seri üretimine geçilmesine oldukça az bir zaman kalan yerli otomobil, firmanın farklı girişimler sergilemesini de sağladı. Togg’un piyasaya çıkışından önce altyapıyı da hazır hale getirmek isteyen firma, geçtiğimiz haftalarda yaptığı şarj istasyonu kurma başvurusunun onaylanmasının ardından ilk testi gerçekleştirdi.

LİSANSI ALDI!

Türkiye’nin ilk yerli otomobilini üretmek üzere uzun yıllardır çalışmalar yürüten Togg, otomobil piyasaya çıkmasına az bir zaman kala altyapıyı uygun hale getirebilmek adına “Trugo” firması altında şarj istasyonu kurmak için harekete geçti. Geçtiğimiz haftalarda EPDK’ya başvuruda bulunan Togg, Trugo firması için şarj istasyonu kurma lisansını almayı başardı.

İLK TEST GERÇEKLEŞTİ!

Lisansı almasının ardından hemen harekete geçen Trugo, Togg’un Gemlik Tesisi’nde çalışmalara başladı. Resmi Twitter hesabından yeni görüntüler yayınlayan firma, şarj cihazına ilişkin ilk testin gerçekleştiğini duyurdu.

25 DAKİKADA YÜZDE 80’LİK DOLUM!

Resmi Twitter hesabından Togg’un bataryasının şarj olduğu anları paylaşan firma, 25 dakikada yüzde 80’lik dolumun gerçekleştiğini kanıtladı.