Gündem

Tıp öğrencisinin sır ölümü! Kayıp olarak aranırken cansız bedeni bulundu

Çanakkale’nin Ayvacık ilçesi Kocaköy köyü sahilinde bulunan yazlık evde ailesi ile kalan Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi 4’üncü sınıf öğrencisi Kaan Şimşek, evden çıktıktan sonra bir daha geri dönmedi. Durumdan endişenen ailesi ekiplere haber verdi. Jandarma ekipleri tarafından zeytinlik arazide yapılan aramada, gencin cansız bedeni bulundu.

Ayvacık ilçesi Kocaköy köyü sahilinde bulunan yazlık evde ailesi ile kalan Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi 4’üncü sınıf öğrencisi Kaan Şimşek, dün akşam saat 17.00 sıralarında, evlerinin yakınında basketbol oynadı.
Ancak Şimşek’i bir daha gören olmadı. Akşam olmasına rağmen oğullarının eve dönmemesi üzerine endişelenen Mükremin-Nadire Şimşek çifti, jandarmaya kayıp ihbarında bulundu. İhbar üzerine jandarma ve AFAD ekipleri, bölgede arama kurtarma çalışması başlattı.

ZEYTİNLİK ARAZİDE CANSIZ BEDENİ BULUNDU

Jandarma ekipleri tarafından zeytinlik arazide yapılan aramada, gencin cansız bedeni bulundu.

BABASININ AÇIKLAMASI;

Çanakkale’nin Ayvacık ilçesi Kocaköy köyünde kaybolan Kaan Şimşek’in babası Mükremin Şimşek, “Bu yaşımda oralara çıktım, tek tek taradım. ‘Kaan’ diye bağırdım ama çocuğum bana ses vermedi” dedi. Oğlunun basket oynayarak ve yürüyüş yaparak zamanını geçirdiğini söyleyen baba Şimşek, şunları söyledi:

“Aşağıda bir basket sahamız var. Basket sahasında top oynar, ara sırada ormanın içerisinde 5-10 dakika yürüyüş yapar. Dün de annesine, ‘top oynayacağım, sonra da yürüyüş yapacağım’ demiş. Yanına 2 tane poğaça, su, bir de muz almış. Benim en çok üzüldüğüm, dayanamadığım şey, üzerinde kısa şort varmış. Dün hava sıcaklığı fazla olduğu için ince bir mont, kısa bir şortla saat 16.00 sıralarında site çalışanı tarafından aşağıda görülmüş ama 16.00’dan sonra herhangi bir hareket göremedik. Biz eşimle yürüyüş yaparken 19.45 gibi aşağıdan top oynayanların sesleri geliyordu. Eşime, ‘Kaan’a da seslenelim’ dedim. Eşim, ‘belki birileriyle oynuyordur. Rahatsız etmeyelim çocuğu’ deyince gittik” dedi.

FANATİK BEŞİKTAŞLIYDI, MAÇI BİLE İZLEYEMEDİ

Mükremin Şimşek, dün akşam saat 19.00’da Beşiktaş’ın maçı olduğunu söyleyerek, “Oğlum fanatik Beşiktaşlı, Beşiktaş maçını kaçırması mümkün değildi. Maç başladı. Eşime, ‘Kaan yok’ dedim. Eşim ‘rahatsız etmeyelim o bilir, gelir’ dedi. Eşimle yemeğimizi yedik. Maçın ilk yarısı bitince eşime burada bir terslik olduğunu, Kaan’ın hayatta bu maçı kaçırmayacağını söyledim. Ben bir bakacağım dedim. Saat 20.45 sıralarında aşağı indiğimde basket sahasının ışıkları sönmüş, zifiri karanlıktı. Ben de yöneticiyi aradım. Durumu anlattım. Sonra jandarmaya bildirdik” diye konuştu.

‘SESLENDİM AMA SESİMİ DUYURAMADIM YAVRUMA’

Sabaha kadar bölgede telefonunun feneriyle oğlunu aradığını söyleyen baba Şimşek, “Ben sabaha kadar telefonun el feneriyle ne taş dibi koydum ne kaya dibi, aradım, seslendim ama sesimi duyuramadım yavruma. Benim yavrum ters bir hareket yapacak biri değildi. Eşim zaten perişan durumda. Biz bir evladımızı da kanserden kaybetmiştik. Bu yaşımda ben oralara çıktım tek tek taradım. ‘Kaan’ diye bağırdım ama çocuğum bana ses vermedi. Oğlum ilk yardım derslerini iyi aldığı için eğer iradesi varsa kendisini mutlaka koruma altına almıştır. İradesi dışında bir şey olduysa ona diyecek hiçbir şeyim yok. Ben bütün insanlardan yavrum için dua bekliyorum. Ömrümden ömür gitti. Benim yeşil gözlü, pırlanta gibi bir evladım. Hayalleri vardı” dedi.