Magazin

Tiktok fenomenleri ve Aleyna Tilki’yi buluşturan reklam

Türkiye’de müzik sektörünün genç ismi, yaptığı tüm işlerle gündem olmayı başaran Aleyna Tilki’nin, ünlü TikTok fenomenleriyle birlikte yer aldığı DİMES reklam filmi yayına girdi.

Aleyna Tilki ve sosyal medya fenomenlerinin yer aldığı reklam filmi ekranlarda

Reklam filmi bir müzik starını, dünya yıldızlarının son yıllarda sıkça kariyerlerinde kullandıkları, gençlerin favori sosyal medya uygulaması TikTok’un fenomenleriyle ilk kez bir araya getiriyor. Reklam filminde iki TikToker takımı, Aleyna Tilki’nin kendi takımlarını seçmeye ikna etmek için kapışıyor. DİMES, dünya yıldızlarının izinden giden Aleyna Tilki ve TikTok fenomenlerini bir araya getiren reklam filminin yanı sıra, yine Türkiye’de bir ilk olacak ve yaza damgasını vurması beklenen bir de video klip hazırladı.

Aleyna Tilki, DİMES’in yeni reklam filminde TikTok fenomenleriyle birlikte rol aldı; bir müzik starı ve TikTok fenomenleri, ilk kez bir reklamda birlikte kamera karşısına geçti. Aleyna Tilki’li DİMES reklamı, 6 aylık bir çalışmanın sonucu olarak hayata geçti. Aleyna, bu projede de yeni bir rekora koşmayı planlıyor.

Reklam filminde özellikle genç kuşağın ilgisini çeken Cemre Solmaz da yer alıyor. Tiktok’ta çektiği videolarla ün kazanan Cemre Solmaz, 2000 yılında Ordu’nun Fatsa ilçesinde dünyaya geldi. Şuanda İstanbul’da yaşayan Cemre Solmaz 2 yıllık hemşirelik eğitimi aldıktan sonra bir hastanede çalışmaya başlamıştır. 21 yaşındaki Youtuber ilk olarak Tiktok paylaşımlarıyla ünlü olmuştur.

Dikkat 7.3 milyon şüpheli hesap kapatıldı!

Çin merkezli sosyal medya uygulaması TikTok, bu yılın ilk 3 ayında 13 yaşın altındaki çocuklara ait olduğundan şüphelenilen 7.3 milyon hesabı kapattığını duyurdu. Çeşitli ülkelerde çocukların güvenliği ve mahremiyetini yeterince korumadığı gerekçesiyle eleştirilen Çin merkezli sosyal medya uygulaması TikTok, yeni şeffaflık raporunu yayınladı. Raporda, bu yılın ilk 3 ayında 13 yaşın altındaki çocuklara ait olduğundan şüphelenilen 7.3 milyon şüpheli hesabın kapatıldığı belirtildi.