Gündem

THY uçağından dumanlar yükseldi: Uçak acil iniş yaptı!

THY uçağından dumanlar yükseldi. İstanbul-Manchester uçuşunu gerçekleştiren 277 yolculu Airbus A330 tipi uçağı kabinden dumanlar yükselmesinin ardından uçak acil iniş yaptı. Uçaktan yolcuların indirilmesinin ardından dönüş uçuşu iptal edildi.

Yolcular indirildikten sonra uçak bakıma alındı ve dönüş uçuşu iptal edildi. Bunun ardından uçak bakıma alındı. Türk Hava Yolları’nın #TK1995 İstanbul – Manchester seferini gerçekleştiren TC-JIT tescilli Airbus A330 tipi uçak, 277 yolcusuyla Manchester’a iniş yaptığı sırada pilotlar kabin bölgesinden yanık kokusu olduğunu belirterek, kuleden acil iniş talep etti.

İKİNCİ DENEMEDE HAVAALANINA İNDİ

Ekonomim’de yer alan habere göre, kule bu sırada havaalanında tüm iniş ve kalkışları durdurarak THY uçağına iniş izni verdi. İlk denemede pisti pas geçen pilot, ikinci denemede havaalanına indi.

Kulenin çağrısı üzerine pilotlar, motorları kapattı ve uçağın buradan sonra push back aracı ile park pozisyonuna çekilmesi kararlaştırıldı. Yolcular indirildikten sonra uçak bakıma alındı ve dönüş uçuşu iptal edildi. Havalimanı sözcüsü, uçakta hidrolik bir arıza meydana geldiğini ve herhangi bir olumsuzluğun yaşanmadığını açıkladı.