Gündem

THY uçağında koronavirüs vakası! Test pozitif çıktı

Alınan bilgilere göre Singapur Sağlık Bakanlığı, İstanbul'dan Singapur'a uçan Türk Hava Yollarına ait uçakta bir yolcuda koronavirüs tespit edildi. Yapılan koronavirüs testinin pozitif çıkması üzerine yolcular karantina altına alındı.

Singapur merkezli yayın yapan ChannelNewsAsia’dan edinilen bilgilere göre Türk Hava Yollarına ait uçak 3 Mart tarihinde İstanbul-Singapur uçuşunu yaptığı sırada bir yolcuda koronavirüs tespit edildiği bildirildi.

UÇUŞ İPTAL EDİLDİ
Singapur Sağlık Bakanlığı, THY uçağındaki yolcuların da karantina altına alındığını duyurarak geri dönüş için planlanan TK55 sefer sayılı uçuşun da iptal edildiğini açıkladı. Bir yolcuda yapılan koronavirüsü testi pozitif çıktı.

110 KİŞİDE KORONAVİRÜS TESPİT EDİLDİ
Singapur Dışişleri Bakanlığı, Singapur’daki Türkiye Büyükelçiliği’ni haberdar ettiklerini ve konuyla ilgili irtibat halinde olduklarını belirtti. Singapur’da bugüne kadar 110 kişide koronavirüsü tespit edildi. Ülkede koronavirüse bağlı bir ölüm yaşanmadı.

NE OLMUŞTU?
Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve 50’den fazla ülkeye yayılan yeni tip Koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 3 bin 252’ye ulaşırken son kayıtlara göre 95 binden fazla insanda etkili oldu.