EkonomiGündem

THY duyurdu: Seferler başlıyor, yeni ücret politikasına geçilebilir!

Tüm dünyayı etkisi altına alan corona virüsü salgını nedeniyle uçuşlarını durduran THY yeni bir duyuruda bulundu. THY’den yapılan açıklamada, 4 Haziran’da dış hat seferlerinin de 10 Haziran’da başlayacağı bildirildi. Ayrıca THY’nın bu dönemde yeni bir ücret politikasına geçebileceği ifade edildi.

Türk Hava Yolları (THY) binlerce insanın ölümüne neden olan corona virüsü nedeniyle uçuşlarını durdurma kararı almıştı. Türkiye’de normalleşme adımlarının atılmaya başlanması ile birlikte THY’den yeni bir açıklama geldi. THY Yönetim Kurulu ve İcra Kurulu Başkanı İlker Aycı tarafından yapılan açıklamada, iç hat seferlerinin 4 Haziran’da dış hat seferlerinin de 10 Haziran’da başlayacağını duyuruldu.

Aycı tarafından konuya ilişkin yapılan açıklamalarda şu ifadeler kullanıldı:

İç hat seferleri 4 Haziran’da dış hat seferleri ise 10 Haziran’da başlayacak. Yolcularımızın beraberinde getirdikleri kabin bagajları artık kabin içerisinde taşınmayacak.

Kabin bagajları uçak altına kabul edilecek. 8 kilogramlık kabin bagaj hakkı uçak altı bagaj hakkına eklenecek. El çantası ise kabinde taşınabilecek.

2020-2021’de amacımız kâr etmek değil, gücümüzü korumak olacaktır. 5 yıla varabilecek bu süreçte, fedakarlıklarla iş akdi feshetmek yerine yolumuza devam etmek için beraber çalışacağız.

THY bu süreçte yeni bir ücret politikasına geçebilir.