Ekonomi

‘Tezgaha gelmeyin’ diyerek uyardı! Kuyumcuya giden buna baksın

Güne düşüşle başlayan gram altın 996 lira seviyesinden işlem görüyor. Alım satım yapacaklara ciddi uyarılarda bulunan Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, “Dolandırılmayın, tezgaha gelmeyin” dedi. İşte güncel altın fiyatları ve çarpıcı yorumlar…

Altın fiyatlarında oynaklık sürüyor. Güne düşüşle başlayan altın fiyatları hakkında uzmanından bomba açıklamalar geldi. Finans Analisti İslam Memiş, katıldığı canlı yayında şu ifadeleri kullandı;

Önümüzdeki Aylarda Büyük Sürprizler Açıklanacak

“FED (ABD Merkez Bankası) şubat ayına kadar faiz artıracak. Kur biraz daha yukarı yönlü hareket yapabilir. 20-21 TL olabilir. Türkiye faiz indiriyor, aflar, konut, arsa derken ciddi bir bütçe dışarıya gidiyor ama bütçeye hızlı bir para girişi de oluyor. Vana daha yeni yeni açılmaya başladı. Ekonomide önümüzdeki aylarda daha büyük sürprizler açıklanacak.

Türkiye’nin merakla beklediği konulardan birisi EYT düzenlemesi… Yaş sınırı gün sayısıyla alakalı, birçok açıklama var ama bunların hiçbirisi gerçek değil.

Tezgaha Gelmeyin

Altın bozdurmaya gidecekler ons fiyatına bakması lazım. Dolandırılmayın, tezgaha gelmeyin. Son 20 yılda yüzde 6290 kazandırdı. İnsanlar altın fiyatlarını konuşurken ons ve gramı birbirinden ayırsınlar. Dolar üzerinden ayarlanan ons, gram altın ise TL üzerinden ayarlanıyor.

Altın Bozdurmaya Gidecekler Baksın

İnsanlar diyor ki; ‘altın düştü’. Efendim altın düşmedi. Gram altının gerçek fiyatı 1013 lira. Altın bozdurmaya gidecekler ons fiyatına bakması lazım.

Altın Ben Kralım Diyor

Altın nimettir, bir yatırım aracı değildir. Gram altın ben kralım diyor. Borsada 2. sırada….”

Güncel Altın Fiyatları

Gram altın – 996.06

Çeyrek altın 1.659

Cumhuriyet altını – 6.611 lira

Yarım altın – 3.317 lira