Ekonomi

TESK Başkanı Palandöken’den sıfır faizli kredi talebi!

Corona virüsü salgını sürecinde evlenmek isteyen çiftler için TESK Başkanı Palandöken sevindirici bir talepte bulundu. Palandöken tarafından yapılan açıklamalarda, evlenecek çiftlere sıfır faizli ve uzun vadeli evlilik kredisi verilmesi talep edildi.

Geçtiğimiz sene ülkemizde tespit edilen corona virüsü salgını nedeniyle bir çok çift düğünlerini ertelemek zorunda kaldı. Öte yandan ekonomik olarak zorlanan vatandaşlar evlilik için bir süre daha beklemeye karar veriyorlar.

Evlenmek isteyenler için açıklamalarda bulunan Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, çiftlere sıfır faizli ve uzun vadeli evlilik kredisi verilmesi talebinde bulundu.
Ayrıca firmaların evlenmek isteyenler için kampanyalar düzenlemesi gerektiğini söyleyen Palandöken, “Hem esnafı ve piyasayı canlandırmak hem de gençlerin yuva kurmasını sağlamak için evlilik kredilerine ek olarak firmalar da genç çiftler için zam yapmaktan kaçınarak cazip kampanyalar düzenlemeli. Yeni evlenecek çiftlere özel indirimler, promosyonlar, artı taksit imkanları sunarak firmalar da elini taşın altına koymalı.” Dedi.

1 Haziran’dan itibaren açılmalı

Düğün sektörü için de takvimin açıklanması gerektiğini söyleyen Palandöken şu ifadeleri kullandı:
“Yılda ortalama 600 bin çiftin evlendiği ve piyasa için hayati önem taşıyan düğün sektörü için takvim bir an önce açıklanmalı. Sosyal mesafe kurallarına uymak ve gerekli tedbirleri almak kaydıyla yaz sezonunda düğünler için esneklik getirilmeli. Özellikle açık hava ve kır düğünleri kurallar çerçevesinde 1 Haziran’dan itibaren açılmalı.”