Gündem

Terör örgütünde çözülmeler devam ediyor!

İkna yoluyla 1 terörist daha güvenlik güçlerine teslim oldu. Van'da, jandarma ekiplerinin ikna çalışması sonucu, 2014- 2020 tarihleri arasında Irak'ın Metina, Şengal ve İran'ın Kalereş bölgelerinde takım komutanı olarak faaliyet yürüttüğü belirtilen PKK'lı bir terörist, Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde hudut bölgesindeki güvenlik güçlerine teslim oldu.

İkna yoluyla 1 terörist daha güvenlik güçlerine teslim oldu. Van’da, jandarma ekiplerinin ikna çalışması sonucu, 2014- 2020 tarihleri arasında Irak’ın Metina, Şengal ve İran’ın Kalereş bölgelerinde takım komutanı olarak faaliyet yürüttüğü belirtilen PKK’lı bir terörist, Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde hudut bölgesindeki güvenlik güçlerine teslim oldu.

JANDARMA TEMAS KURDU

Van İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, 2014 yılında Başkale ilçesinden terör örgütü PKK’ya katılan terörist ile temas kurdu. Jandarma ekiplerince ikna edilen terörist, Hakkari’nin Yüksekova ilçesindeki Kotul Piyade Hudut Üs Bölgesindeki askerlere teslim oldu. Teslim olan teröristin, 2014-2020 yılları arasında Irak- Metina- Şengal ile İran- Kalereş bölgelerinde takım komutanı olarak faaliyet yürüttüğü belirtildi. İsmi açıklanmayan terörist, işlemleri için Van İl Jandarma Komutanlığı’na götürüldü.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu