Gündem

Tepe Mutfak Ahşap Kahvaltı Seti Kargo Dahil 29,90 TL

KARGO DAHİL 29,90 TL İÇİN FIRSAT GÜNLERİNİ KAÇIRMAYIN

Ahşap Kahvaltı Seti Tepe Home Ürün Ölçüleri:

Tek Kahvaltılıklar: 9 CM * 8 Cm * 5 CM

Set Ölçüsü:32 CM * 22 CM* 6 CM

Tepe Home 13 Parça Porselen Lüks Kahvaltı Seti

6 adet porselen kahvaltı kabı,

6 adet ahşap kapak 

1 adet alt tepsiden oluşmaktadır.

Üst kalite porselenden üretilmiştir.

%100 sağlıklı, kullanışlı ve uzun ömürlüdür.

Bulaşık makinesinde yıkanabilir.

Ahşap Kapaklı Seramik Kahvaltı Seti 6’Lı, Ahşap Tepsili Kahvaltı seti ile, yiyeceğimiz Kahvaltılıklar nasıl saklanır?

Tatile giderken kahvaltı ürünlerinizi Buzdolabı Poşeti’ne koyun ve buzlukta saklayın. Tatilden döndüğünüzde çıkartın ve kahvaltınızı Ahşap Kapaklı Seramik Kahvaltı Seti ile yapmaya başlayın. Bu sayede kahvaltıklarınız ziyan olmaz. Dolapta açılmış kaşar peynir, sucuk gibi malzemeleri kurutmadan saklamak zordur. Buzdolabı Poşeti’ne sarıp saklayın, kurumadığını göreceksiniz.

Neden Kahvaltı Etmeliyiz?

Vücudumuz uyurken bile çalışmaya devam eder. Akşam yemeği ile kahvaltı arasında yaklaşık 12 saatlik bir süre vardır. Bu süre içinde vücut, besin ögelerinin tümünü kullanır. Sabah kahvaltı yapılmazsa beyinde yeterince enerji oluşmaz. Bu durumda yorgunluk, baş ağrısı, dikkat ve algılama azlığı gibi sıkıntılar yaşanır.

Kahvaltı yapmayan çocuklarda okul başarısı düşer. Anlama kapasitesi, odaklanma ve konsantrasyon azalır. Vücut kendi depolarından kullanır ve hastalıklar karşısında direnci düşer. Açlık hissiyle birlikte yorgunluk ve bitkinlik oluşur.

Kahvaltıda yeterli protein tüketen bireylerde iş verimi ve konsantrasyon yüksektir. Kahvaltı yapmayanlarda ise anlama ve kavrama hızı düşer. Kahvaltı yapmadan egzersiz yaptıklarında baş dönmesi, bulantı ve kusma şikayetlerini dile getirmektedirler. Düşük protein içeren kahvaltı alımından sonraki ikinci ve üçüncü saatler arasında kan şekeri açlık seviyesinin altına düşmekte ve kişiler açlık hissi duyduklarını belirtmektedirler. Yeterli protein içeren kahvaltıdan sonra ise kan şekeri düzenli gitmekte, açlık düzeyinin üzerinde seyretmekte, böylece kişiler açlık hissi duymamaktadırlar. Kaahvaltı ürünlerinizi buzdolabında rahatlıkla saklayabileceğiniz, Ahşap Tepsili Kahvaltı seti ile mutfağınızda en büyük yardımcınız olacak ve hiç yorulmadan 6 farklı kahvaltı ürününü saklayabileceksiniz.

Kahvaltı ve enerji dengesi çok önemlidir.

Dengeli bir kahvaltı günlük enerjinin 1/4 ü ya da en az 1/5 ini karşılamalıdır. Günlük enerji gereksinimi yaş gruplarına göre farklılık gösterir. Bireyin enerji gereksinimi 2000-3000 kalori olduğunda kahvaltıda alınması gereken enerji miktarı 400 – 600 kalori kadardır.

Kahvaltı’da neler yenmeli? Ne kadar tüketilmeli?

Kahvaltıda tüketilecek protein miktarı, kan şekerini düzenlemede, yorgunluk ve açlık gibi duyguların önlenmesinde etkili olduğundan, günlük tüketilecek miktarın en az 1/5’i kadar olmalı ve bu değerin altına düşmemelidir. Kahvaltıda meyve ya da sebze yenilmesi bu öğünü besin ögeleri bakımından dengelediği gibi içerdikleri posa nedeniyle de emilimi düşürerek doygunluğu daha uzun süre sağlamakta, kan şekerinin de daha geç düşmesine yardımcı olmaktadır. Kahvaltıda tüketilecek meyve ya da sebze, özellikle C vitamininden yüksek ise demir emilimini de artırır. Kahvaltıda tüketilen meyve ya da sebzenin kan kolesterol düzeyini düşürmede de etkili olduğu bilinmektedir. En azından kahvaltıda bir bardak süt içmek, bir adet portakal, domates, salatalık ve benzeri bir sebze ya da meyve tüketmek güne dinamik ve sağlıklı başlamak açısından atılabilecek en önemli adımdır. Çocukların kahvaltısında daima bir bardak süt bulunmalıdır. Süt içmeyen çocukların yeterli peynir ya da yoğurt tüketmesi sağlanmalıdır. Meyve ya da meyve suyu her kahvaltıda bulunması gereken besinlerdendir. Meyve yerine domates, biber, havuç gibi sebzeler de yenilebilir.

Kahvaltıda çocuklara verilecek besinler, peynir, zeytin, yumurta, reçel, fındık ezmesi, ekmek ve kahvaltılık tahıl ürünleridir. Aşağıdaki kahvaltı örnekleri hem çocuklar hem de yetişkinler için alternatif oluşturabilir;

Kahvaltı 1

– Bir bardak süt
– Bir ince dilim beyaz peynir
– 5-6 adet zeytin
– Bol domates, salatalık, yeşillik
– 1-2 dilim tam buğday ekmeği

Kahvaltı 2

– Bir bardak süt
– 1 yumurta
– 5-6 adet zeytin
– Bir dilim reçelli ekmek
– 1 adet mandalina

Kahvaltı 3

– Bir bardak süt
– Fındık-fıstık ezmeli iki dilim ekmek
– 1-2 adet mandalina ya da portakal

Kahvaltı 4

– Bir bardak süt
– 3-4 adet kurabiye ya da 1-2 poğaça
– Bir çay bardağı portakal suyu

Kahvaltı 5

– Bir bardak sütle karıştırılmış
– Kahvaltılık tahıl ürünü
– Bir çay bardağı taze sıkılmış meyve suyu

Kahvaltı 6

– Bir bardak süt
– Tahin- pekmez
– Bir fincan ceviz
– İki dilim ekmek
– Bir adet portakal

Bir cevap yazın