Twitter Hesabınız Çalınırsa

Twitter ınız mı çalındı? Ne yapmanız gerekiyor? Hangi önlemleri almalısınız? İşte merak ettiğiniz tüm soruların cevabı.

TEKNOLOJİ 16.01.2015, 17:47 16.01.2015, 18:00
Twitter Hesabınız Çalınırsa
Twitter hesabınız kişisel güvenlik önlemlerinizi almadığınız için çalınabilir. Öncelikle bunu engellemek için hesabınızın güvenliğini nasıl alabileceğinizi anlatacağım. Öncelikle hesabınızın çalınması güvenlik ihmallerinden ortaya çıkmaktadır. Şifrelerinizin, gizli sorularınızın kolay çözülebilir olması durumunda hesabınızın çalınması kaçınılmazdır.

ÇALINAN BİR TWITTER HESABINI ALMA YOLLARI

1. YÖNTEM


Hesabınız çalındıysa aşağıdaki linke tıklayarak yardım isteyebilirsiniz.

Linke tıklayarak Reset my password diyerek öncelikle şifremizi hesabımıza tanımladığımız Cep telefonu numaramız veya e- mail adresimiz ile geri almaya çalışıyor. Eğer twitter hesabınıza telefon tanlamadıysanız ve e-mail adresinizde ele geçirildiyse. Bir aşağıdaki işleme geçelim.

2. YÖNTEM

Linke tıklayarak sayfadaki adımları takip ederek hesabın size ait olduğunu ispat edebilirsiniz. Burada önemli olan nokta daha önce twitter hesabınızı kullanmış olduğunuz bir bilgisayardan formları doldurursanız, hesabı geri almanız o kadar kolaylaşır.

İşlemleri yaparken sorun yaşamanız durumunda destek alabileceğiniz twitter destek sayfası:

Ayrıca bu işlemlerle hesabınızı alamadığınız taktirde twitter destek birimi ile iletişime geçebilirsiniz. Hesabın size ait olduğunu bildiren bir yazı yazmanız ve gerekli kişisel bilgilerinizi vermeniz gerekmektedir.

support@twitter.com


ATACAĞINIZ MAİL İÇİN ŞABLON:

My Twitter account has been Hacked. I want to get information about it. Solve this problem as soon as possible. Thanks

Full name :  Profil adınız
Twitter : Kullanıcı adınız
e-mail : Twitter ‘a kayıtlı mail adresiniz

TWITTER HESABINIZIN GÜVENLİĞİ İÇİN ŞUNLARA DİKKAT EDİN

1. Şifrenizi değiştirin

Daha önce kullanmadığınız güçlü bir şifre belirleyin

2. E-mail hesabınızı güvenli hale getirin

Hesabınıza bağlı E-posta hesabınızın güvenilir olduğundan emin olun. Twitter hesabınız ne kadar güvende olursa olsun e-posta hesabınızı hackleyerek Twitter hesabınızı ele geçirebilirler.

3. Gereksiz uygulamaların iznini kaldırın

Twitter hesabınıza giriş yaparak Uygulamalar sekmesine giriş yaparak buradaki uygulamaları kontrol edin. Gereksiz veya zararlı olabileceğinizi düşündüğünüz uygulamaları kaldırın.

4. Sonuç

Yukardaki aşamalarda kişisel güvenliğinizi aldığınız taktirde hesabınızın başkasının eline geçmesini kesinlikle engelleyebilirsiniz. Güvenilir olmayan bilgisayarlardan e-posta veya twitter hesabınıza giriş yapmayın.

 

Yorumlar (0)
17°
açık