İnstagram'da bazı gönderilere görüntüleme sınırı geliyor!

İnstagram, resmi bir karar aldığını açıkladı. Artık 18 yaşının altındaki kullanıcıların tartışmalı bir influencer pazarlaması hedefi olmaması için kilo verme ürünlerini yada estetik ameliyat türlerini tanıtan yayınları görmelerini engellenecek. Amaç, gençlerin zararlı ürünleri kullanmamasını sağlamak. Bu kararla sağlıksız ve faydasız ilaçların tüketimi azalacak.

TEKNOLOJİ 19.09.2019, 17:34
İnstagram'da bazı gönderilere görüntüleme sınırı geliyor!

Instagram'dan yeni bir karar geldi. Artık zayıflama ürünleri ve estetik operasyonlarla ilgili gönderilere sınırlama getirileceğini duyurdu. Buna karara göre, 18 yaşın altındakiler Instagram'da bazı paylaşımları göremeyecek, ‘mucizevi’ zayıflatma ürünlerinin reklamını yapan içerikler ise tamamen gizlenecek.

Instagram'da 'anında zayıflamayı' vaat eden reklamlar kaldırılacak ve 18 yaşın altındaki gençler, satın almaya veya yaptırmaya istekli bile olsalar, diyet ve estetik ameliyatla ilgili içerikleri göremeyecek. Kullanıcılar ayrıca bu politikayı ihlal ettiğini düşündükleri paylaşımları şikâyet edebilecek.

Bu değişiklikler Instagram bünyesine yer alan Facebook’ta da geçerli olacak.

Oyuncu ve beden olumlama hareketi aktivisti Jameela Jamil, bu adımın diyet ve detoks sektörüne karşı ‘büyük bir zafer’ olduğunu söyledi.

Instagram yetkilisi Emma Collins, "Instagram’ın her kullanıcı için pozitif etkileri olan bir yer olmasını istiyoruz. Bu önlem, insanların sosyal medya nedeniyle hissedebildikleri baskıyı azaltmak için attığımız adımlardan biri" ifadesini kullandı.

Yorumlar (0)