Ekonomi

Teklif verildi: İkramiye ödemeleri bin 500 TL mi oluyor?

Yaklaşık 13 milyon emeklilerin bayram ikramiye ödemeleri hakkında Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı açıklama yapmış, ikramiyelerin hesaplara yatma tarihini duyurmuştu. Bayram ikramiyeler hakkında bir diğer gelişme ise miktarı hakkında. Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı’nda biner lira olarak ödenen ikramiyelerin bin 500 TL olması için TBMM’ye teklif verildi.

u sene Ramazan Bayramı ikramiyeleri pandemi nedeniyle erken yatırıldı. Kurban Bayramı ikramiye tarihleri ise Bakan Selçuk tarafından duyuruldu. Buna göre SSK emeklileri; 17-26 Temmuz, Bağ-Kur emeklileri 25-28 Temmuz tarihlerinde emekli ikramiyelerini alacaklar. Ancak bununla birlikte bayram ikramiyelerinin miktarı hakkında da gelişme yaşandı. Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı’nda biner lira olarak ödenen ikramiyelerin bin 500 TL olması için TBMM’ye teklif verildi.

CHP grup başkanvekilleri Engin Altay, Özgür Özel ve Engin Özkoç’un imzası ile meclise sunulan teklif ile emeklilere 2018 yılında ödenmeye başlanan bayram ikramiyesinin satın alma gücü değerinin düştüğü, hızla yükselen fiyatlar karşısında etkinliğini yitirdiği belirtildi. Teklifin onaylanması halinde bin TL ödeme alan emekliler bin 500 TL ikramiye alacaklar.

Kimler bayram ikramiyelerinden faydalanabilir?

SSK, Bağ-Kur ve emekli sandığı emeklileri
Şehit yakınları ve gaziler
Ölüm aylığı alanlar
Vazife ve harp malullüğü aylığı alan er ve erbaşlar,
Geçici köy korucuları
Şeref aylığı alanlar
Şampiyon sporcular,
Kore, Kıbrıs ve İstiklal Savaşı gazileri,
Terörden zarar görmesi nedeniyle aylık bağlanan siviller ve hayatını kaybedenlerin hak sahipleri bayram ikramiyelerinden faydalanabilirler.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu