Gündem

Tekirdağ'da dehşet! Psikolojik sorunları vardı…

Tekirdağ Süleymanpaşa ilçesinde psikolojik sorunları olan ve daha önce de bazı kişilere saldırdığı tespit edilen İbrahim Yakut, elinde bıçakla bir kıraathaneye girdi.

ÇALIŞANLARA VE POLİSE SALDIRDI
Girdiği kıraathanede çalışan bir kişiyi bıçakla yaraladı. Ardından müşterilerden birini de bıçakla yaralayan Yakut, ihbar üzerine gelen polislere de direnip, saldırdı. Bu saldırıda ise 1 polis kolundan yaralandı.

POLİSTEN KAÇARKEN ZORLA BİR DAİREYE GİRDİ
Kargaşadan yararlanarak kıraathaneden dışarıya çıkıp, koşarak uzaklaşmaya çalışan İbrahim Yakut, kendisini kovalayan polis ekiplerinden saklanmak için bir apartmana girdi. 4 katlı apartmanın en üst katına çıkan Yakut, dairenin kapısını çaldı. Dairede oturan İsmail Şentürk’ün kapıyı açmasıyla birlikte zorla içeriye giren Yakut, elindeki bıçakla Şentürk’e saldırıp boğazından ve çeşitli yerlerinden bıçakladı. Kanlar içinde yere yığılan Şentürk, olay yerinde hayatını kaybetti.

BİBER GAZIYLA ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ
Takviye gelen polis ekiplerinin de desteğiyle dairede sıkıştırılan İbrahim Yakut, biber gazı sıkılarak etkisiz hale getirildikten sonra güçlükle yakalandı. Gözaltına alınan Yakut, emniyete götürüldü. Yakut’un bıçaklayarak öldürdüğü Şentürk’ün cansız bedeni ise Tekirdağ Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

Soruşturma sürüyor.

Bir cevap yazın