GündemMuğla Haberleri

Tedirgin eden görüntü! Binlerce araç Bodrum’a giriş yaptı

Koronavirüs önlemleri kapsamında 30 büyükşehir ve Zonguldak'ı kapsayan seyahat yasağı kısıtlaması, 7 şehirde kalktı. Aralarında Muğla'nın da bulunduğu 7 şehre yasağın kalktığının açıklanmasının ardından çok sayıda araç Bodrum'a giriş yaptı. Ortaya çıkan bu görüntüler tedirgin etti.

Koronavirüsle mücadele kapsamında 30 büyükşehir ve Zonguldak’a giriş-çıkışlar kapatılmıştı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın aralarında Muğla’nın da bulunduğu 7 şehre yasağın kalktığını açıklamasının ardından çok sayıda araç Bodrum’a giriş yaptı. Farklı illerden de 6 bin aracın geldiği öğrenildi.

Koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında 30 büyükşehir ve Zonguldak’ı kapsayan seyahat kısıtlaması, aralarında Muğla’nın da bulunduğu 7 ilde kaldırıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı kısıtlamanın kaldırılması kararının ardından tatil beldelerine araç girişlerinde de artış yaşandı.

Ülkemizin en önemli tatil noktalarından olan Bodrum’da da araç yoğunluğunda ciddi bir artış gözlendi.

İlçe girişinde konulan uygulama noktasında ilçeye gelen vatandaşların ateşi ölçülürken, gelenlerin adresleri de ekipler tarafından alındı. Özellikle yazlıkçıların ilçeye geldiği belirtilirken, yasağın kalkmasıyla birlikte Bodrum’a, farklı illerden yaklaşık 6 bin aracın geldiği öğrenildi.

Bodrum’un en işlek yerlerinden olan Cumhuriyet Caddesi’nde de hafta içi ve mesai saati olmasına rağmen trafik yoğunluğu gözlendi. İlçedeki araç trafiğinin yüzde 25 oranında arttığı bildirilirken, ilçeye girişlerin, hafta sonuna kadar artarak devam etmesi bekleniyor.