Magazin

Tecavüze uğradı, babası zoruyla yaşlı bir adamla 13 yaşında evlendirildi! İşte Dilber Ay'ın yürek buran hikayesi…

İlkokul 3. sınıfa kadar okuyabildi


1 Ocak 1956’da Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde dünyaya geldi. Kahramanmaraş ilinde, ilkokul 3. sınıfa kadar okudu. Çok fakir bir ailenin çocuğu olmasına rağmen, ailesiyle birlikte Kahramanmaraş’tan Ankara’ya göç etti, ve oradan da Bolu-Düzce taraflarına yerleşti.

13 yaşında zorla evlendirildi!


Düzce’de okula devam edemeyip, 13 yaşında babasının zoruyla yaşlı bir adamla evlendirildi. Evlenmeden önce ise Düzce’ye ses aramak için radyocular gelmişti. O zamanlar sesinin güzel olduğunu ispat etmek için radyoya hemen katıldı ve gönül Gel Seninle Muhabbet Edelim türküsünü söyledi. Radyocuların düzenlediği güzel ses yarışmasını Dilber Ay birinci olarak kazandı.

2 çocuk doğurdu, 60 albümü oldu!


İki çocuk annesi olduktan sonra evlendiği kişiden ayrıldı. Radyoda tanındıktan sonra 60 albümü oldu.

Tecavüze kalkışan adamı öldürdü, Almanya’da hapis yattı


Dilber Ay, katıldığı bir televizyon programında yıllar önce Almanya’da bir konser sırasında kendisine tecavüz etmek isteyen kişiyi öldürdüğünü anlattı: “Başıma kötü bir şey gelmesin diye vurdum adamı. 7-8 yerinden bıçakladım. Ah vah etmedim. Sarkıntılık yapmak istedi, o da boğazında kaldı.”

Dilber Ay “Bu dünyada namusuma, ekmeğime, şerefimle oynama. Bu yüzden yaptım. dedi. Dilber Ay, işlediği cinayet yüzünden Frankfurt’ta 8 ay 20 gün cezaevinde kaldığını söyledi.


Dilber Ay ‘Beynelmilel’ filminde oynadı ve ilk rolünde Altın Koza Ödülü’ne layık görüldü. Murat Şeker’in yönettiği ‘Hayat Sana Güzel’ isimli filmde rol aldı. 1998’de şimdiki eşi İbrahim Karakaş ile evlendi. Bir röportajında evliliğiyle ilgili konuşan Dilber Ay, “İlk günkü sevgi ve heyecan ikimizde de hâlâ var. Zaten olmasa bugünlere gelemezdik.” açıklamasında bulundu.

Bir yanıt yazın