Ekonomi

TC kimlik son hanesi 0 olanlar dikkat: 6 Aralık’ta banka hesabınıza para yatacak!

Devlet birçok vatandaşın hesabına belirli zamanlarda belirli ödemeler için para yatırıyor. Bu kapsamda devletten ödeme alan birçok kişi paralarının ne zaman yatırılacağını merak ediyorlar. Aralık ayında burs ve kredi ödemesi almak isteyenler için ise tarih belli. Öğrenciler T.C. kimlik numarasının son hanesine göre belirlenen tarihler arasında paralarını alabiliyorlar.

Üniversite öğrencileri burs ve kredi ödemelerini bekliyor. Aralık ayında 650 TL olarak verilecek burs ve kredilerin TC kimlik numarasına göre belirlenecek tarihlerde yatması bekleniyor. Genelde bakanlık tarafından ödemeler ayın 6’sı ile 10’u arasında gerçekleştiriliyor.

Bu ay TC kimlik numarasının sonu “0” olanlar 6 Kasım, “2” olanlar 7 Kasım, “4” olanlar 8 Kasım, “6” olanlar 9 Kasım, “8” olanlar 10 Kasım’da paralarını almışlardı.

Sonuçlar açıklanmadı

Öte yandan 10 Kasım’da sona eren KYK başvuruları henüz açıklanmadı. Başvurular ile ilgili açıklamada bulunan Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu, ‘En adil şekilde yürütmek için çalışıyoruz. Sonuçları size ulaştırmak için en kısa sürece bu süreci tamamlayacağız.’ İfadelerini kullanmıştı.

Bir öğrenci aynı anda, hem burs hem de öğrenim kredisi alamıyor. Kredi alan öğrencilerin ise devam ettiği öğrenim kurumunun normal öğrenim süresinin bitiminden iki yıl sonra başlamak üzere, kredi aldığı kadar sürede ve aylık taksitler halinde ödemesi gerekiyor.