EkonomiGündem

TC kimlik kartınızı yanınıza alıp PTT’ye gidin: Her aileye 260 TL ödeme yapılacak!

Destek ödemeleri devam ediyor. Faturasını ödemekte zorlanan vatandaşlar tarafından fatura yardımlarıyla ilgili başvuru detayları merak ediliyor. Devlet, ihtiyaç sahibi aileler için fatura desteği veriyor. Buna göre, ailedeki kişi sayısına göre ödeme miktarı değişiyor. Paralar da PTT’ye gidip alınıyor.

Dar gelirli aileler için fatura yardımı yapılıyor. Elektrik faturasına her ay düzenli olarak destek sağlanıyor. Buna göre, elektrik faturasıyla PTT’ye giden ihtiyaç sahibi vatandaşlara 260 TL’ye kadar para veriliyor. Elektrik faturası desteği her ay düzenli olarak PTT aracılığıyla yapılıyor. PTT’ye geçerli kimlik belgesi ve mesken elektrik faturasını göstermek yeterli.

260 TL’YE KADAR ÖDEME YAPILIYOR

Elektrik faturası desteği merak edilen konular arasında yer alıyor. Vatandaşlar elektrik faturası yardımı için detayları araştırıyor. Son elektrik zammıyla birlikte artan destek miktarı evde yaşayan kişi sayısına göre 130 lira ila 260 lira arasında değişiyor. Buna göre ödeme miktarları şöyle;

1-2 kişilik hanelere aylık 75 kilovatsaat (130 lira).

3 kişilik hanelere aylık 100 kilovatsaat (173 lira).

4 kişilik hanelere aylık 125 kilovatsaat (216 lira).

5 ve daha fazla kişilik hanelere aylık 150 kilovatsaat (260 lira).

Elektrik tüketim bedeli hesabında 240 kilovatsaate kadar olan ilk dilim tarife için geçerli olan 1.73 liralık kilovatsaat ücreti baz alınmıştır.