GündemSağlıkSpor

TBF Açıkladı! Aşı Zorunluluğu Bulunmuyor

Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) ortaya atılan iddiaları yalanladı. Resmi açıklama geldi. Türkiye Basketbol Federasyonu  tarafından yapılan açıklamaya göre, Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) bünyesinde düzenelen organizasyonlarda oyunculara koronavirüs aşı zorunluluğu bulunmuyor.

ltyapı Basketbol Yerel Ligleri’nde aşısız gençlerin oynatılmayacağına iddialarına cevap veren Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF), 2021-2022 Sezonu Kovid-19 Tedbirleri Protokolü gereğince, TBF bünyesinde oynanan hiçbir ligde (Süper ligler dahil) sporculara aşı zorunluluğu uygulanmamaktadır” ifadelerini kullandı.

Fedarasyon Açıkladı İddialar Gerçeği Yansıtmamaktadır

TBF tarafından yapılan açıklamada ayrıca, “Eleştirilerde bahsi geçen ve il müdürlükleri tarafından organize edilen 10-18 yaş grubunun spora dönüşü için uygulandığı söylenen aşı zorunluluğu gerçeği yansıtmamaktadır. Federasyonumuz bu konuda Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu tavsiyelerini uygulamaktadır. Kademeli normalleşme kararları sonrasında, altyapılarda il müdürlükleri tarafından organize edilen ‘Yaz Ligi’ müsabakalarında da Sağlık Bakanlığımızın uyguladığı protokoller dışında ek bir kısıtlama uygulanmamıştır. Amacı ve kaynağı belirsiz bu iddianın yanlışlığı konusunu kamuoyunun bilgisine sunarız” açıklamaları yapıldı.