GündemMuğla Haberleri

Tatil beldesi Bodrum’da şaşkına çeviren olay! 40 yıl sonra ilk kez…

Muğla’nın Bodrum ilçesinde yıllar sonra kar yağdı. Ege Bölgesi’nin en gözde tatil beldelerinden biri olan Bodrum’da bir günde 4 mevsim yaşandı. Sabah saatlerinde etkili olan fırtına ve yağmur, öğlen saatlerinde yerini güneşli ve sıcak havaya bıraktı. Akşam saatlerinde ise kar yağışı etkili oldu. Bitez Mahallesi’ne 40 yıl aradan sonra yağan kar herkesi şaşırttı. Yaklaşık 10 dakika boyunca yağan karın ardından tekrar yağmur yağmaya başladı.

Bodrum’un yüksek kesimlerine de kar yağdı. Bodrum’a bağlı Yukarı Mazı’ya yağan kar, kartpostallık görüntüler ortaya çıkardı. Karın keyfini ise çocuklar çıkardı.

33 YIL ARADAN SONRA KAR YAĞDI

Öte yandan Milas’ta da sabah saatlerinde yüksek kesimlerde kar yağışı görüldü. Milas genelinde yüksek kesimlerde yer alan birçok mahallede kar sevinci yaşandı. En son 1979 ve 1987 yıllarında kar yağan Milas’taki Alatepe, yıllar sonra beyaz örtüye büründü.

Bir yanda Ören sahili, diğer yanda Gökova Körfezi’ni içine alan kar manzarası doyumsuz görüntüler oluşturdu. Milas’a bağlı Kalem Mahallesi’nde de tam 35 yıl sonra kar yağdı.

Mahalleli, çocuklarla kartopu oynadı, kardan adam yaparak keyifli anlar yaşadı. Trafik polisleri ise ilk kez kar gören çocuklarla kartopu oynayıp, kardan adam yaptı.