Gündem

Tarsus-Adana- Gaziantep (TAG) Otoyolu’nda kaza: 10 kişi öldü, 9’u ağır 40 yaralı var! Kimlikler belli oldu

Tarsus-Adana- Gaziantep (TAG) Otoyolu’nda dün akşam saatlerinde dehşet bir trafik kazası meydana geldi. İstanbul’a giden yolcu otobüsü kontrolden çıkıp, karşı şeride geçti. Karşı şeride geçen yolcu otobüsü, kamyon ve 2 otomobille çarpıştı. Meydana gelen feci kaza sonucunda 10 kişi hayatını kaybetti, 9’u ağır 40 kişi de yaralandı. Ölenlerin kimlikleri de belli oldu.

Alınan bilgilere göre, Tarsus-Adana- Gaziantep (TAG) Otoyolu’nda dün akşam Diyarbakır’dan İstanbul’a seyir halindeki yolcu otobüsünün kamyon ve 2 otomobille çarpıştığı kazada yaşamını yitiren 10 kişinin kimliği belirlendi. Kazada yaralanan 9’u ağır 40 kişinin hastanelerdeki tedavileri sürüyor.

KAZA NASIL OLDU?

Diyarbakır’dan İstanbul’a seyir halindeki Star Diyarbakır firmasına ait yolcu otobüsü, dün akşam, TAG Otoyolu’nun Mersin’in Yenice mevkisinde devrilerek çelik bariyerleri yıkıp karşı şeride geçmiş ve bir kamyon ile iki otomobille çarpışmıştı. Kazada 10 kişi yaşamını yitirmiş, 9’u ağır 40 kişi yaralanmıştı.

HAYATINI KAYBEDENLERİN KİMLİKLERİ

Kazada ölenlerin kimlik tespit çalışmaları tamamlandı. Hayatını kaybedenlerin Serhat Taraman, Elif Taraman, İpek Taraman, Ozan Kılıç, Birsen Çiftsüren, Sultan Acet, Taha Acet, Mehmet Kaplan, Halil Şimşek ve Ayla Çelik Teymen olduğu öğrenildi.