Gündem

Tarih kesinleşti: 1 Ağustos’ta başlıyor!

Corona virüsü salgını nedeniyle ülkeler arası uçuşlar durdurulmuştu. Ancak bir çok ülke kontrollü olarak uçuşları tekrar başlatma kararı aldı. Rusya Türkiye arasında uçuşların ise 1 Ağustos tarihinde kesin olarak başlayacağı öğrenildi.

Tüm dünyayı etkisi altına alan corona virüsü salgını Rusya’da etkisini koruyor. Toplam vaka sayısı 789 bin 190 kişi olarak kaydedilen Rusya ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı.

Uçak biletlerine ciddi zam yok

Henüz Rusya hükümeti tarafından açıklamasa da Rusya Türkiye uçuşlarının  resmen 1 Ağustos tarihinde başlayacağı öğrenildi. Hürriyet’ten Nerdun Hacıoğlu’nun haberine göre iki ülke arasında ulaşımın açılmasındaki iki ülke yetkili kurumları arasında görüş birliğine varılması etkili.

1 Ağustos tarihinden itibaren Rus havayolu şirketi Aeroflot, Türkiye’ye iki, St.Petersburg’tan bir sefer gerçekleştirecek.Rus vatandaşlarını sevindiren haber gelişmenin yanı sıra uçak biletlerine ciddi bir zam yapılmadığı da öğrenildi. Türkiye uçuşlarında tek yön 14 bin ruble (yaklaşık 1.350 TL) olarak verildi.

İlgili Makaleler