Gündem

Tarifsiz acı! Elazığ'daki depremde hayatını kaybeden 2 kardeş aynı tabutta

Elazığ’da 6.8 büyüklüğünde meydana gelen depremin ardından acı haberler gelmeye devam ediyor. Mustafa Paşa Mahallesi’nde yıkılan 2 binadan birinde yaşayan dedesi ve anneannesini ziyarete gelen çocuklar anneleriyle birlikte hayatını kaybetti. 5 kişilik aile son yolculuğuna uğurlandı.

Sivrice ilçesi merkezli depremde Elazığ kent merkezindeki Mustafa Paşa Mahallesi’nde iki bina çökmüştü. Yıkılan 5 katlı binalardan birinde ikamet eden dedeleri Mehmet ve anneanneleri Aişe Arifoğlu’nu ziyarete gelen çocuklar ve anneleri hayatını kaybetmişti.

Enkazdan cansız bedenleri çıkartılan dede Mehmet, anneanne Aişe Arifoğlu, kızları Halime ile onun çocukları Miraç Ali ve Rüya Aslan’ın cenazeleri, son yolculuklarına uğurlanmak üzere aynı mahallede bulunan Kışla Camii’ne getirildi.

SON YOLCULUKLARINA UĞURLANDILAR

Cenaze törenine İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım da katıldı. Cenaze namazını Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş kıldırdı. Cenazeleri aynı tabutta camiye getirilen iki kardeşin babaları ise güçlükle ayakta durdu. Kılınan cenaze namazı sonrası cenazeler defnedilmek üzere asri mezarlığa götürüldü.

Bir cevap yazın