Genel

Tarafsız Haberciliğin Adresi Antalyahaber.tv

En doğru haberin öğrenilmesi konusunda zaman zaman yaşanan sıkıntılar herkesin malumu. İnsanların çok büyük bir kısmı hem bağımsız hem de doğru bir biçimde haber verecek olan sitelere ihtiyaç duyuyor. Haber Antalya, bu konuda farklı beklentileri karşılama konusunda yola çıktı.

Antalyahaber.tv, Antalya’da yayın hayatına başladı. Sosyal medya hesapları ve www.antalyahaber.tv web adresiyle hizmete geçen antalyahaber.tv, TTMEDYA bünyesinde olup genel müdürlüğünü Necat Aktaş yapmaktadır. Antalya’nın güncel haber, video ve görselleriyle yerelden, ulusala hizmet sunacak antalyahaber.tv, demokratik değerlere ve insan haklarına bağlılığıyla kurulmuştur. Gazeteciliğin evrensel ilkeleri çerçevesinden bir an olsun sapmayacaklarını belirten Genel Müdür Aktaş, “Gerçekleri nesnel bir biçimde, sansürlemeden ve saptırmadan halka aktaracağız. Basın Ahlak Yasası içinde sokağın düşünce ve ifade özgürlüğünü kullanması için uğraşacağız. Yayın özgürlüğümüzün temelinde insan hakları vardır” dedi.

Halkın doğru haber alma ve bilgi edinme hakkına sonuna kadar sahip çıkacaklarını belirten Genel Müdür Aktaş, “Her türlü sansürle mücadele edeceğiz. Antalyahaber.tv olarak biz önce gerçeğe karşı sorumluluklarımız olduğu düşüncesindeyiz. Yapacağımız bilgi ve haberlerle özgür düşünceden taviz vermeyeceğiz. Hiçbir ticari hizmette bulunmayıp, toplumsal nitelikte çalışmalar yapacağız. Yurttaşlara ileteceğimiz bilginin sorumluluğuyla çalışacağız. Meslek ilkelerimizden asla taviz vermeyeceğiz” ifadesini kullandı.

Kaliteli Kadro

Antalya Haber sitesi, birçok değişik ilkeye tam bir uyum sağlayacağını açık bir biçimde ifade ettikten sonra faaliyetlerini başlattı. Sadece yerel ile yani Antalya kenti ile sınırlı olan bir politikası yok. Çünkü bölgesel ve ulusal haber içeriği de söz konusu. İşte bu yüzden son derece kaliteli olan bir kadro ile yola çıktı. Basın ve yayına dair gerekli eğitimi almış olan ekibin en dikkat çekici özelliği ise her daim meslek ilkelerini göz önünde bulundurması. Bunlara tam bir uyum sağlanması, habere erişim konusundaki sıkıntıyı ortadan kaldırırken, aynı zamanda doğru olan içeriğin sitede bulunmasını sağlıyor.

Tarafsız ve Doğru Haber

Antalya, bölge ve Türkiye’ye dair en son gelişmeleri öğrenmek isteyen kişiler, bunu resmi site üstünden çok kolay bir biçimde yapabilirler. Artık online haberciliğin çok büyük bir ilgi gördüğü günümüzde; tarafsız ve doğru haberi okumak zor değil. Bunun için siteye giriş sonrasında farklı kategoriler üstünden bilgi alabilirsiniz. Haber sayfası hiçbir siyasi oluşuma ya da yapıya taraf olmadığı gibi aynı zamanda ekonomik bir menfaat sağlamak için de yola  çıkmadı. Tek dikkat edilen nokta ise en doğru haberi, okuyuculara sunmak. Bunu hem hızlı hem de tarafsız bir biçimde yapması onun en bilinen ve sevilen özelliği.

Zengin ve Tatmin Edici İçerik

Antalya Haber Tv sitesi içerik yönünden çok zengin;

  • Tüm güncel haberlerin neler olduğunu, gerek şehirde gerekse ülkede yaşanan gelişmeleri hemen öğrenebilirsiniz.
  • Sitede her daim dünya haberleri adı ile oluşturulmuş olan özel bir bölüm de var
  • Bunun yanı sıra güncel, kültür ve sanat, sağlık, eğitim, spor ve daha nice farklı konuda en son gelişmeleri öğrenmek çok zor olmayacak.
  • Aynı zamanda HD kalitedeki ve profesyonel olarak çekilmiş olan görselleri de site üstünden görüntülemek çok zor değil.
  • Yazarların kaleminden dökülen makaleler ve gazete manşetleri mevcut.

Sosyal Medya Üstünden Habere Erişim

Antalya haber sitesini çok hızlı bir biçimde sosyal medya hesapları üstünden takip etmek kolay. Facebook, Instagram ve Twitter sayfaları söz konusu. Buralardan da her daim paylaşım yapılıyor.

https://www.facebook.com/antalyahabertv/

https://www.instagram.com/antalyahabertv/

İlgili Makaleler