İzmir Haberleri

Tanıştığı kadınla buluşmaya diye gitti, her şeyi gasp edildi!

İzmir'de yaşanan olayda, daha önceden tanıştığı G.A. isimli kadınla buluşmak isteyen adam randevulaştığı yerde gasp edildi.

İzmir’in Bergama ilçesinde yaşanan olayda Y.G. isimli şahıs, bir kadınla buluşmak için gittiği mekanda gasp edildi. Aracı, telefonu ve parası gasp edilen adam, soluğu jandarmada alırken, aralarında kadının da bulunduğu 3 kişi yakalanarak tutuklandı.

İzmir’in Bergama ilçesinde tanıştığı kadınla buluşmak için buluşma noktasına giden adam daha sonra gasp tuzağına düşürüldü. İddialara göre, G.A isimli kadın ve yanında gelen iki kişi, Y.G.’nin 800 TL parasını, aracını ve telefonunu şahsı darp ederek gasp etti. Ne olduğunu anlamadan tuzağa düşürülen adam, soluğu jandarmada aldı.

İSTİHBARAT ÖZEL EKİP KURDU

Harekete geçen İzmir İl Jandarma Komutanlığı, olayın araştırılması ve aydınlatılması için İstihbarat Şube Müdürlüğü, Bergama İlçe Jandarma Komutanlığı ve 12’nci Suç Araştırma Timinden (JASAT) oluşan özel bir ekip kurdu. Özel ekip, olayla ilgili titiz bir çalışma yürüttü.

GASP ETTİKLERİ ARACIN PLAKASINI DEĞİŞTİRDİLER

Gasp edilen şahsın ifadesinden yola çıkan ekipler, buluştuğu kadının isminin G.A olduğunu tespit etti. G.A’nın olay yerine M.K ve K.U isimli iki erkekle geldiğini ve gasp olayını gerçekleştirdiğini belirleyen ekipler, şahısların Dikili ilçesine gittiğini, yakalanmamak için gasp ettikleri aracın plakasında oynama yaptıklarını tespit etti.

ŞÜPHELİLER YAKALANDI

Ekipler daha sonra, M.K, G.A, ve K.U.’nun saklandıkları adreslere operasyon düzenledi. Düzenlenen operasyonda gasp olayını gerçekleştirdiği öne sürülen 3 şüpheli gözaltına alındı. Şahısların yapılan üst aramalarında; tabanca, 10 adet uyuşturucu hap ve içimlik esrar maddeleri ele geçirildi. Gözaltına alınan şüpheliler, jandarmadaki işlemlerin ardından sevk edildiği mahkemece tutuklandı.

Gasp edilen araç ise daha sonra ruhsat sahibine teslim edildi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu