Gündem

Taksim Meydanı ve İstiklal Caddesi’nde koronavirüs önlemi! Artık yasak…

İstanbul'da koronavirüse rağmen kalabalığın dikkat çektiği Taksim Meydanı ve İstiklal Caddesi için yeni önlemler alındı. Bu doğrultuda alanda bulunan vatandaşlara maske takma zorunluluğu ve 3 metre sosyal mesafe kuralı getirildi.

İstanbul’da koronavirüs salgınına rağmen kalabalığın dikkat çektiği Taksim Meydanı ve İstiklal Caddesi için yeni önlemler alındı. Bu doğrultuda orada bulunan vatandaşlara maske takma zorunluluğu ve 3 metre sosyal mesafe kuralı getirildi. Önlemlere uymayanlara ise para cezası kesilecek.

Beyoğlu İlçe Hıfzıssıhha Kurulu’nun Beyoğlu Kaymakamı Mustafa Demirelli Başkanlığında 6 Mayıs’ta olağanüstü toplanmasının ardından yeni tip corona virüs nedeniyle Taksim Meydanı ve İstiklal Caddesi için yeni önlemler alındı.

MASKE VE 3 METRE MESAFE KURALI

Beyoğlu Kaymakamlığı’ndan yapılan açıklamada normalleşme sürecinde Taksim Meydanı ve İstiklal Caddesi’nde hareketlenmenin artacağı ve bunun da bulaş riskini arttıracağına dikkat çekildi.

Bu nedenlerle Taksim Meydanı ve İstiklal Caddesi’nde bulunan kişilerin maske takmasının zorunluğu hale getirildiği ve kişilerin arasında en az 3 metre sosyal mesafeyi koruyacak şekilde hareket etmeleri yönünde yeni önlemler alındı. Önlemlere uymayanlara idari yaptırım uygulanacağı belirtildi.