Gündem

Tabut üreticileri siparişleri yetiştirmekte zorlanıyor

Koronavirüsü salgınında en çok etkilenen ülkelerden biri olan İspanya'da tabut üreticilerinin siparişleri yetiştirmekte zorlandığı öğrenildi. Koronavirüsten dolayı ölenlerin sayısı günden güne yükselirken tabut siparişleri 8'e katlandı.

Koronavirüsü salgınından dolayı İspanya’da ölü sayısı günde güne artarken tabut üreticilerinin siparişleri yetiştirmekte zorlandığı bildirildi.

SİPARİŞLER 8’E KATLANDI
Salgından dolayı dışarı çıkma yasağının uygulandığı ülkede birçok şirket kepenk kapatırken ölü sayısının hızla artmasından dolayı tabut siparişleri 8’e katlandı. Reuters’ın haberine göre şirketler bu talebi karşılayabilmek için işe alımlara başvurmaya başladı.

Başkent Madrid yakınlarındaki bir tabut üreticisi bölgeye günde üç yüz tabut gönderdiklerini, üretim kapasitelerini artırmak için son on günde 6 kişinin işe alındığını açıkladı. 13 bin 897 ile İtalya’nın ardından en çok can kaybının yaşandığı İspanya’da 140 bin 511 kişide hastalığın izine rastlandı. Tedavi gören vaka sayısı 83 bin 500’e yaklaşırken iyileşen hasta sayısı ise 43 bini geçti.

Çin’in Hubey eyaletine bağlı Vuhan kentinde aralık 2019’da ortaya çıkan Kovid-19 salgını, 200’e yakın ülke ve bölgeye yayılarak pandemiye dönüştü. Salgın nedeniyle dünya genelinde 81 bin 10 kişi hayatını kaybetti.

Etiketler

İlgili Makaleler