Gündem

Suşehri köyünde 3 kişiden fazla insanın yan yana yürümesi yasaklandı!

Sivas'ta, Suşehri İlçe Hıfzıssıhha Kurulu, karantinaya alınan köy sayısının 10'a yükselmesi nedeniyle koronavirüsü önlemleri kapsamında 3'ten fazla kişinin yan yana yürümesini yasaklandı. Valilikten yapılan açıklamada ise toplum sağlığını korumak ve köylerin izolasyona geçmesini sağlamak için bu kararların alındığı belirtildi.

Sivas’ta karantinaya alınan köy sayısı 10’a yükselinde koronavirüs ile mücadele kapsamında yeni bir karar alındı. Sivas’ın Suşehri köyünde 3 kişiden fazla insanın yan yana yürümesi yasaklandı.

KARANTİNAYA ALINAN KÖY SAYISI 10’A YÜKSELDİ
Dün itibariyle Yıldızeli ilçesinin Üyük köyü ve Koyulhisar’ın Kurşunlu ile Yağcılar köyleri ile Doğanşar ilçesine bağlı Darlık köyü de karantinaya dahil edildi. Bugün ise Zara ilçesine bağlı Tuzlagözü köyü de karantinaya dahil edildi. Böylelikle il genelinde karantinaya alınan köy sayısı 10’a yükseldi. Valilikten yapılan açıklamada, koronavirüs salgınının insan sağlığını tehdit etmesini engellemek, toplum sağlığını korumak ve köylerin izolasyona geçmesini sağlamak için bu kararların alındığı belirtildi.

2’TEN FAZLA KİŞİNİN YAN YANA YÜRÜMESİ YASAKLANDI!
Öte yandan Suşehri ve Akıncılar İlçe Hıfzısıhha Kurulu da insanların bir arada bulunmasını önlemeye yönelik ek tedbirler aldı. Bu çerçevede başta İstanbul’dan olmak üzere il dışından gelenlerin 14 gün evlerinde karantinada kalmalarına karar verildi. Toplu taşıma araçlarındaki yolcu sınırlandırmasının yanında otomobillerde de en fazla 3 kişi bulunması zorunluluğu getirildi. Salgının önüne geçebilmek amacı ile ilçe genelinde 3’ten fazla kişinin yan yana yürüme ve sosyal mesafeye uymayacak şekilde bir arada bulunulması da yasaklandı.

Etiketler

İlgili Makaleler

Kapalı