Kamu

Sürücü belgesi olanlar için duyuru yapıldı: Memur alımı yapılacak!

Memur olmak isteyenler için yeni personel alım ilanları yayınlanıyor. Çardaklı Belediye Başkanlığı bünyesinde istihdam etmek için memur alımı yapacağını duyurdu. Açıktan atama yoluyla yapılacak alımlara başvuruda bulunmak isteyen adayların sürücü belgesine sahip olması gerekiyor.

Çardaklı Belediye Başkanlığı zabıta memuru kadrosunda personel alımı yapacağını duyurdu. Belediye tarafından verilen ilanda alımlar için başvuracak adayların KPSS en az 60 puana ve sürücü belgesine sahip olması gerektiği bildirildi. İlana başvuru yapmak isteyen adaylar, başvurularını en geç 27 Ağustos 2021 tarihine kadar gerçekleştirebilirler.

BAŞVURU İÇİN ÖZEL ŞARTLAR

a) İlan edilen zabıta memuru kadroları için, mezun olunan okul itibarıyla öğrenim şartını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak 2020 yılı Kamu Personel Seçme Sınavından (KPSS) alım yapılacak kadroların karşısındaki puan türlerinden, belirtilen asgari KPSS puanını almış olmak

b) Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak,
c) 657 sayılı Kanunun 48. maddesinin (A) fıkrasında belirtilen şartların yanı sıra Belediye Zabıta Yönetmeliğinin 13/A maddesinde yer alan özel şartlara göre zabıta memuru kadrolarına başvuru yapabilmesi için; tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kilogramdan fazla fark olmamak. Boy ve Kilo tespitleri belediyemizce yapılacaktır.

d) Sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak.

e) 13.10.1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen ve tablonun nitelik kısmında belirtilen en az B veya D sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.

BAŞVURU YERİ, TARİHİ, ŞEKLİ VE SÜRESİ

Adaylar, sözlü ve uygulamalı sınava katılabilmek için;

Adaylar başvuru esnasında istenilen belgeler ile 25.08.2021 – 27.08.2021 tarihleri arasında Nevzat Ayaz Mah. İstasyon Cad. No: 33 Çardaklı Kasabası Atkaracalar/ Çankırı adresine mesai saatleri içinde şahsen müracaat ederek başvuru sürecini tamamlayacaklardır.

a) Başvurular şahsen yapılacaktır. Posta ile veya diğer şekillerde yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

b) Adayların boy ve kilo ölçümleri şahsen başvuru sırasında Belediyemizce yapılacaktır.

c) Eksik bilgi ve belgelerle ya da nitelikleri uygun olmadığı halde yapılan başvurular değerlendirilmeye alınmayacaktır.