Gündem

Suriye’de Türk askerlerine saldırı! 1 Asker şehit!

Milli Savunma Bakanlığı dün gece İdlib bölgesinde teröristlerce yapılan silahlı saldırı sonucunda Piyade Uzman Onbaşı Serdar Aslan'ın şehit olduğunu açıkladı.

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) dün gece gerçekleştirilen saldırıya ilişkin yayınladığı yazıda; “İdlib bölgesinde, 06 Eylül 2020 tarihinde, teröristlerce yapılan silahlı saldırı sonucu, bir kahraman silah arkadaşımız yaralanmış ve sevk edildiği hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz” ifadelerini kullandı.

Bahar Kalkanı Harekat’ında görev alan Piyade Uzman Onbaşı Serdar Aslan, teröristlerce Türk askerine düzenlenen hain saldırı sonucu şehit oldu. Şehit olan askerin acı haberi Gaziantep’te yaşayan ailesine verildi.

Bahar Kalkanı Harekat Bölgesi’nde görev yapan Türk Silahlı Kuvvetleri unsurlarına M4 karayolu yakınlarında teröristlerce hain bir saldırı düzenlendi. Düzenlenen saldırı sonucu bölgede görev yapan Piyade Uzman Onbaşı Serdar Aslan ağır yaralandı. Hastaneye kaldırılan ağır yaralı asker yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit oldu. Serdar Aslan’ın acı haberi Gaziantep’te yaşamakta olan şehit ailesine ulaştırıldı. Şehit ailesi acı haberle yasa boğuldu. Şehidin Gaziantep’teki evi ve evinin bulunduğu sokak Türk bayrakları ile donatıldı.

EN SON AİLESİYLE TELEFONDA GÖRÜŞMÜŞ

Şehit Piyade Uzman Onbaşı Serdar Aslan’ın aslen Şanlıurfa Bozova nüfusuna kayıtlı, evli ve iki çocuk babası olduğu öğrenildi. Aslan’ın dün akşam saatlerinde şehit olmadan hemen önce ailesiyle telefonda görüştüğü bildirildi.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, yaşanan acı olay sonrası bir taziye mesajı yayınladı. Akar; “Silah arkadaşımız, 6 Eylül 2020 tarihinde teröristlerce yapılan silahlı saldırı sonucu yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur. Kahraman şehidimize şahsım ve Milli Savunma Bakanlığı mensupları adına Allah’tan rahmet, kaderli ailesine ve aziz milletimize başsağlığı ve sabır dilerim” ifadelerini kullandı.

 

 

 

 

 

 

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu