Genel

Suriye'de operasyon başladı mı? Askeri birlikler indirildi! – Suriye son dakika haberleri

Türkiye’nin Suriye‘de Fırat’ın doğusuna ilişkin yapılacağı operasyon için askeri hareketliliğin başladığı son dakika gelen bilgiler arasında… Türk askerlerinin Celabrus’tan Münbiç’e doğru ilerlediği bildirilirken zırhlı birliklerin Cerablus’tan girdiği belirtildi.

Sahadan gelen alınan bilgilere göre Türk askerin Fırat’ın doğusu üzerinden yapılacak operasyonun başlangıç noktasını ise Fırat’ın batısındaki Münbiç olarak belirlediği bildirildi.

Fırat’ın doğusunda beklenen harekat için birliklerin Münbiç’e doğru ilerlediği bildiriliyor.

ERDOĞAN-TRUMP GÖRÜŞMESİ

Fırat’ın doğusu için son 24 saatte yaşanan trafik Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ABD Başkanı Donald Trump ile gerçekleştirdiği telefon görüşmesi ile başladı. Beyaz Saray’dan görüşmeye ilişkin yapılan açıklamada ABD’nin operasyonu desteklemediği vurgulandı. Açıklamada ABD askerlerinin bölgeden çekileceği de belirtilirken son 2 senede yakalanan DEAŞ’lıların da Türkiye sorumluluğunda olacağı vurgulandı.

ERDOĞAN’DAN KARARLILIK MESAJI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da Sırbistan ziyareti öncesinde yaptığı açıklamada “Bizim vermiş olduğumuz bir karar var. Bir gece ansızın gelebiliriz demiştik. Terör örgütlerinin ülkemize yönelik tehditleri kabul edilemez” ifadelerini kullanarak, harekat konusundaki kararlılığını dile getirmişti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapalı