GenelGündemPolitika

Süleyman Soylu: “Asayiş Olaylarının Yarısını Yabancılar Gerçekleştiriyor.”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Göç Kurulu Toplantısı’nda bir dizi açıklamalarda bulundu. Türkiye’deki asayiş sorununa ilişkin konuşan Soylu : “Ülkemizdeki olayların yarısı kadarını yabancılar gerçekleştiriyor. Yarısı da kendi içlerinde. Ve bunların yarısı da küçük yaştaki evliliklerden kaynaklanıyor.” dedi.

Ankara’da yapılan Göç Kurulu Toplantısı’nda konuşan Soylu: “Manipülatif hareketleri dikkatle takip etmek, göçmenlerin uyum süreçlerini takip etmek ve hızlandırmak, gönüllü geri dönüşleri artırmak için ilave adımlar atmak yine önümüzdeki sürecin kodları arasında yer alacaktır.” dedi.

'Yasalarımız onlar için de tıkır tıkır işlemelidir'

Göç sorunu üzerine konuşan Soylu: “Kurallarımıza uymayan kim varsa yasalarımız onlar için de tıkır tıkır işlemelidir, geri göndermek lazım ve bu konudaki adımlarımızı da Türkiye’nin kamu düzeninin sağlanması adına dikkatle takip edeceğiz.” ifadelerinde bulundu.

3 Milyon 710 Bin 532 Kişi Geçici Koruma Statüsünde

3 milyon 710 bin 532 kişi geçici koruma statüsünde

Türkiye’de 3 milyon 710 bin 532 kişinin geçici koruma statüsünde olduğunu ifade eden Soylu: “Öğrenci, ailevi sebepler, çalışma gibi gerekçelerle ülkemizde ikamet izniyle kalanların sayısı da 1 milyon 207 bin 749’dur. Şu ana kadar ülkesine gönüllü olarak geri dönen Suriyelilerin sayısı da 462 bin 026 kişidir.” şeklinde konuştu.

Türkiye’deki asayiş sorununa ilişkin sözleriyle konuşan Soylu: “Türkiye’deki olayların yarısı kadarını yabancılar gerçekleştiriyor. Yarısı da kendi içlerinde. Ve bunların yarısı da küçük evliliklerinden kaynaklanıyor.” dedi.