İzmir Haberleri

Su bastığı sanılan işletmenin kundaklandığı ortaya çıktı

İzmir'de su bastığı sanılan iş yerinde yapılan araştırmada ortaya çıkan gerçekler herkesi şaşırttı. İşletmeye molotofkokteyli atıldığı ortaya çıktı.

İzmir’in Konak ilçesinde yaşanan olayda bir iş yerinin kundaklandığı ortaya çıktı. Su baskını sanılarak girilen işyerinde yapılan araştırmada ortaya çıkan kundaklamaya dair araştırma başlatıldı.

İzmir’in Konak ilçesinde su baskını yaşandığı sanılan iş yerinde yapılan incelemede, dükkana molotofkokteyli atıldığı, yangın çıktığı ve yanan borudan boşalan suyla alevlerin söndüğü belirlendi.Çimentepe Mahallesinde güvercin alım satımı ve mezatının yapıldığı iş yerinin önünden geçen mahalle sakinlerinden Erol Gürhantekin, gazetecilere, sokağa yayılan suları görünce iş yerini su bastığını düşündüğünü, işletme sahibine haber verdiğini söyledi.

İÇERİDEKİ HAYVANLAR ZARAR GÖRMEMİŞ

İşletme sahibiyle dükkanı açıp içeriye girdiklerinde molotofkokteyli parçası bulduğunu, iş yerinin önemli bölümünün de yandığını gördüğünü belirten Gürhantekin, “İçeride yangın çıkıyor. Yangında su borusu patlıyor ve çıkan suyla yangın sönüyor. Ama yine de tavana kadar yanmış. İçeride hayvan vardı ama onlar zarar görmemiş.”