EkonomiKamu

SSK, Emekli Sandığı ve Bağ-Kur emeklileri dikkat: Paralar bugünden itibaren hesaplara yatmaya başladı!

Emekli vatandaşlar bayram ikramiyeleri ile ilgili gelişmeleri yakından takip ediyor. Paralar bugün hesaplara yatmaya başladı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin emekli ikramiyelerine ilişkin yaptığı açıklamasında 13 Temmuz’da başlayacak olan ödemelerin 16 Temmuz’a kadar süreceğini belirtmişti.

Milyonlarca emeklinin beklediği bayram ikramiyeleri bugün hesaplara yatmaya başladı. 1.100 TL olan bayram ikramiyeleri SSK emeklilerine 13-14 Temmuz’da, Emekli Sandığı emeklilerine 15 Temmuz’da, Bağ-Kur emeklilerine ise de 16 Temmuz’da ödenecek.

Bakan Bilgin, “Bayram ikramiyeleri SSK emeklilerimize 13-14 Temmuz’da, Emekli Sandığı kapsamında olan emeklilerimize 15 Temmuz’da, Bağ-Kur emeklilerimize de 16 Temmuz’da ödenecek” dedi.

BAYRAM İKRAMİYESİ NE KADAR?

1000 lira olan emekli bayram ikramiyesi 100 TL zamlanarak 1.100 TL’ye yükseldi.

YENİ EMEKLİLER BAYRAM İKRAMİYESİ ALABİLECEK Mİ?

Yeni emekli olan vatandaşlar da bayram ikramiyesi alabilecek. Mayıs ayı sonuna kadar emekli aylığı bağlanan vatandaşlar, Ramazan Bayramı ikramiyesi aldığı gibi Kurban Bayramı ikramiyesinden de faydalanacak. Temmuz ayı sonuna dek emekli aylığı bağlanan vatandaşlara da Kurban Bayramı ikramiyesi verilecek.