GenelKültür Sanat

Squid Game 2. Sezon için heyecanlandıran gelişme!

Squid Game dünya genelinde binlerce hayrana sahip bir Netflix dizisi. İkinci sezon olacak mı olmayacak mı söylentileri sürerken dizinin yaratıcısının açıklamaları ikinci sezonun kesinleştiğine ışık tuttu. Bununla da kalmayıp artık yeni sezon hakkında bazı bilgilere sahibiz.

Yayın hizmeti Netflix henüz Squid Game için yeni sezonu onaylamamış olsa da, yönetmen Hwang Dong-hyuk şimdiden 2. sezon garantiymiş gibi açıklamalar yapıyor. Yönetmen,  ana karakter Gi-hun’un 2. sezonda daha büyük bir kararla karşı karşıya kalabileceğini söyledi.

Ana karakter değişecek

Yönetmen Hwang “Resmi bir ortamda 2. sezonu tartışmak için gerçekten doğru yerde değilim, ancak 2. sezon olacaksa, gördüğümüz ilk sezonda Gi-hun değişecek. Gi-hun insanlığı aracılığıyla öne çıkan bir karakter” ifadelerine yer verdi. “İlk sezonda onun insanlığı çok pasif bir şekilde gösteriliyor. Ama ikinci sezonda oyunlardan öğrendiklerini ve ilk sezondaki deneyimlerini daha fazla kullanacağını düşünüyorum” Hwang, “Aynı zamanda, geçmişte oyunları kazanan ve şimdi Front Man olarak karşımıza çıkan siyah maskeli karakter Darth Vader konumunda.” benzetmesini de yaptı.

Tüm listelerde zirvede

Eylül ayında piyasaya sürülmesinden bu yana, Squid Game, Netflix’in şimdiye kadarki en büyük dizisi. ABD’de 1 numaraya ulaşan ilk Kore dizisi oldu. Yayıncının ilk 10 listesinin bulunduğu 94 ülkenin tümünde listelerin zirvesinde yer aldı.