UEFA Türk takımlarına servet dağıttı... Akhisarspor'da kazandı

UEFA bu sezon Avrupa'da mücadele eden Türk takımlarının kasasını doldurdu. Ülkemizi Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi'nde temsil eden Türk takımlarımız, Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş, Akhisaraspor ve Medipol Başakşehir UEFA'dan ciddi gelir elde etti.

SPOR 22.02.2019, 14:06
UEFA Türk takımlarına servet dağıttı... Akhisarspor'da kazandı

UEFA bu sezon Avrupa'da mücadele eden Türk takımlarının kasasını doldurdu. Ülkemizi Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi'nde temsil eden Türk takımlarımız, Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş, Akhisaraspor ve Medipol Başakşehir UEFA'dan ciddi gelir elde etti. Tüm takımların toplam geliri 70 Milyon Euro'ya ulaştı.

Listenin ilk sırasında Galatasaray yer aldı. Galatasaray UEFA'dan bu yıl 38.5 milyon Euro gelir elde etti. Fnerbahçe kazandığı 12.75 milyon Euro ile Galatasaray'ın ardından Avrupa'dan en çok kazanç elde eden ikinci takımız oldu. lidtede üçüncü sırayı alan Türk temsilcimiz Beşiktaş ise 11.55 Milyon Euro'luk gelir ile kasasını doldurdu. Bu sezon tarihinde ilk kez UEFA Avrupa Ligi'nde boy gösteren Akhisarspor ise 7 milyon liralık servetin sahibi oldu. Listede en az kazanan takım Medipol Başakşehir... İstanbul temsilcisi sadece 280 bin Euro elde etti. 

Yorumlar (0)