UEFA'dan yeni lig ! UEFA 2021-2022'de kulüpler düzeyinde yeni bir turnuva düzenleyecek

UEFA yeni lig düzenliyor. UEFA'dan yeni bir turnuva haberi... UEFA tarafından, 2021 ile 2022 sezon arasında yapılacak yeni bir turnuva duyurusu, herkesi heyecanlandırdı.

UEFA'dan yeni lig ! UEFA 2021-2022'de kulüpler düzeyinde yeni bir turnuva düzenleyecek

UEFA'dan son dakika kulüpler düzeyinde yeni bir turnuva duyurusu.. UEFA 2021-2022 sezon arasında yeni bir turnuva düzenleyecek. Kulüpler düzeyinde olacak olan turnuvayı, UEFA yetkilileri detaylar hakkında bazı bilgiler verdi. 

UEFA 2021-2022'de kulupler düzeyinde yeni bir turnuva hakkında detaylar geliyor...

UEFA'dan yapılan açıklamaya göre 2021-2022 sezonundan itibaren Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi'ne ek olarak üçüncü bir turnuva hayata geçirilecek.

Kaynak: UEFA Kulüpler düzeyinde yeni bir turnuva düzenleyecek

Yeni turnuvada 32 takım, dörderli 8 grupta mücadele edecek ve karşılaşmalar perşembe günleri oynanacak. Gruplarını lider tamamlayan takımlar, doğrudan son 16 turuna kalacak. Grupları ikinci sırada bitiren ekiplerle UEFA Avrupa Ligi gruplarında üçüncü olan takımlar, yeni turnuvanın play-off turunda yer alacak ve yoluna son 16 turunda devam edecek.
Gruplardan sonra eleme usulüyle oynanacak maçların ardından turnuvanın şampiyonu belirlenecek.

Avrupa futbolunun kulüp düzeyindeki üçüncü turnuvasının şampiyonu, bir sonraki sezon UEFA Avrupa Ligi'ne katılma hakkı kazanacak.

YORUM EKLE