Ozan Tufan' dan Fenerbahçe açıklaması

Ozan Tufan'ın Fenerbahçe'yle olan sözleşmesi sezon sonu bitecek. Tarafların sözleşme yenileme konusunda anlaşamama durumunda Ozan, sezon sonunda geçerli olmak üzere devre arasında bile bir başka takımla anlaşabilir.

SPOR 14.10.2019, 11:52
Ozan Tufan' dan Fenerbahçe açıklaması

Fenerbahçe ile olan sözleşmesi sezon sonu bitecek olan Ozan Tufan, sözleşme yenileme konusunda anlaşamazsa sezon sonunda geçerli olmak üzere devre arasında bile bir başka takımla anlaşabilir. Bu takımın ise Premier Lig ekiplerinden Crystal Palace olması muhtemel.

2 sezon önce de Ozan Tufan'ı kadrosuna katmak için bekleyen Crystal Palaca, Ozan'ın yükselen performansı sonrası oyuncuyu yeniden takibe aldı.

Sezon sonu sözleşmesi biteceği için fırsat transferi olarak görülen 24 yaşındaki orta saha oyuncusu, Fenerbahçe'den bonservissiz ayrılabilir.

''Her şeyi kendim yaptım''

Ozan Tufak yakın tarihte yaptığı bir açıklamada "Kadro dışı bırakıldığım dönemde kimse beni aramadı. Her şeyi kendim yaptım" demiş ve kırgınlığını belirtmişti.

Futbola geri dönüşünde Alanyaspor'a ve Sergen Yalçın'a çok şey borçlu olduğunu belirten Ozan, sarı lacivertli ekibe 2015 yılında 7 milyon euro'ya transfer olmuştu.

Kadro dışı kalıp futbolu unuttuğu dönemden yeniden Fenerbahçe as takımına ve Milli Takım'a yükselen Ozan Tufan, Emre Belözoğlu'nun olmadığı maçlarda Fenerbahçe'nin kaptanlığını yapıyor.

Sezon sonu bitecek sözleşmeyi yenileme konusunda henüz bir görüşme olmadığı biliniyor ve Crystal Palace'ın Ozan'a olan ilgisinin özellikle devre arasında ciddi boyutlara ulaşması bekleniyor.

Yorumlar (0)