Milli Takım'a ve Emre Belözoğlu'na İzlanda'da skandal hareket!

Avrupa Şampiyonası elemelerinde Dünya Şampiyonu Fransa'yı devirip liderik koltuğuna oturan A Milli Futbol Takımımıza İzlanda ile yapılacak maç öncesi büyük saygısızlık yapıldı. Milli Futbolcu Emre Belözoğlu basın mensuplarına açıklama yaptığı esnada İzlanda vatandaşı tarafından büyük saygısızlığa uğradı. Olay sonrası Dışişleri Bakanlığımız tarafından sert tepki geldi.

Milli Takım'a ve Emre Belözoğlu'na İzlanda'da skandal hareket!

Avrupa Şampiyonası eleme gruplarındaki ciddi rakiplerimizden İzlanda ile yapılacak mücadele öncesi A  Milli Futbol takımımıza skandal girişimde bulunuldu.

MİLLİ SAYGISIZLIK !

Avrupa Şampiyonası Elemeleri H Grubu 4. maçı için İzlanda'ya gelen A Milli Futbol Takımı'na pasaport kontrolü ve arama sırasında büyük saygısızlık yapıldı.

SKANDAL HAREKET !

Arama noktasında yapılan büyük saygısızlık sonrasında havalimanından çıkan Milli takım oyuncularından Emre Belezöğlu gazetecilere demeç verdiği sarada arkadan yanına yaklaşan bir İzlanda vatandaşı elinde tuttuğu tuvalet fırçasını Emre Belezöğlu'na mikrofon gibi uzattı. Emre Belezöğlu'da şu açıklamalarda bulundu: "Ülkemize kurban olsunlar. Gereğini açıklarlar. İçeride gereksiz bir arama yapıldı indiğimizden itibaren. Durum bu yani. Ben daha fazla bir şey söylemek istemiyorum" dedi.

DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI'NDAN SERT TEPKİ !

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, A Milli Takımımızın, İzlanda'da maruz kaldığı olaylarla ilgili bir açıklamada bulundu:

GEREĞİNİ YAPACAĞIZ !

"Milli Takımımızın İzlanda havaalanında maruz kaldığı muamele diplomatik teamüller bakımından da insani bakımdan da kabul edilemez. Gereğini yapacağımızdan milletimizin şüphesi olmasın."

Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2019, 10:47
YORUM EKLE